Vojtěchovský–Beneš & studenti – nová výstava v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka

V pražské Nikon Photo Gallery skončila předposlední prázdninový den velmi úspěšná výstava Lenky Hatašové – V jiném světle. Pokud jste ji nestihli, můžete si přečíst rozhovor s autorkou fotografií na Nikonblogu. Tento čtvrtek, 10. září 2015 se však po krátké přestávce znovu otevírají brány fotografické galerie Nikonu na Malé Straně, aby uvítali první návštěvníky nové expozice s názvem Vojtěchovský–Beneš & studenti a podtitulem Poznámky k desetileté pedagogické i tvůrčí spolupráci.

Vojtěchovský–Beneš & studenti – výstava v Nikon Photo Gallery

Tisková zpráva

Nikon Photo Gallery uvádí od 10. září pro veřejnost výstavu fotografií prof. Miroslava Vojtěchovského, QEP, MgA. Mariana Beneše, QEP a studentů fotografických ateliérů AARF Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a soukromé VOŠ umění a reklamy Orange Factory v Praze. Výstava představí fotografie ze společné práce prof. Miroslava Vojtěchovského, MgA. Mariana Beneše a jejich studentů za posledních deset let.

„Hned první rok spolupráce určil výzvou Škoda Auto Muzea k práci na novém katalogu tematickou oblast, ve které se celé desetiletí převážně pohybujeme. Touha zachytit automobily co možná nejkvalitnějším způsobem při zachování atmosféry muzejního prostoru, spojená s nutností překlenout nedostatek profesionální osvětlovací techniky běžně užívané v ateliérech zřízených pro fotografování automobilů nás dovedla k časosběrnému snímání, vycházejícímu z možností dynamicky se rozvíjejícího digitálního zobrazování,“ říkají o společných letech prof. Vojtěchovský a MgA. Beneš.

Vojtěchovský–Beneš & studenti – výstava v Nikon Photo Gallery
Ze souboru Škoda Auto Muzeum – depozitář © 2011 prof. Miroslav Vojtěchovský, QEP a MgA. Marian Beneš, QEP se studenty AARF FUD UJEP a Orange Factory From the series Škoda Auto Museum – Depository © 2011 prof. Miroslav Vojtěchovský, QEP and MgA. Marian Beneš, QEP students of AARF FUD UJEP and Orange Factory

Oba vysokoškolští pedagogové, kteří jsou současně významnými osobnostmi tvůrčí a profesionální evropské a světové fotografie, se pokoušejí obrátit pozornost k výukovému procesu, který se snaží rozvíjet studentovu svobodnou tvořivost, neboť při vší té podmanivé pedagogické práci se utvrzují v nezvratném přesvědčení, že tvorba nastupující generace mladých autorů se stává hlubší a společensky závažnější všude tam, kde dokáží svou vlastní autorskou volnou tvorbu prolnout do vizualizace významných životních témat soudobé společnosti. Vedle nevyhnutelných funkcí estetických tak získává umělecká tvorba stále významnější roli v hledání odpovědí na otázky smyslu a existence lidského bytí, tedy na otázky, na něž soudobé společenské vědy hledají stále složitěji a komplikovaně věrohodné odpovědi.

Vojtěchovský–Beneš & studenti v Nikon Photo Gallery
Prototyp Tatra 603A Z obrazové trilogie mapující koncepty a prototypy kopřivnické automobilky. Projekt je vytvořen technikou počítačově generovaného obrazu – CGI. © 2013–2015 Jan Hřebíček a Ondřej Červinka Prototype Tatra 603A From the pictorial trilogy mapping the concepts and prototypes made in Kopřivnice automobile factory. The project is created using CGI – computer-generated imagery. © 2013–2015 Jan Hřebíček and Ondřej Červinka

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 10. 9. do 4. 10. 2015


Ukázky fotografií z výstavy Vojtěchovský–Beneš & studenti

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *