Veselé Vánoce a skvělý nový rok 2015 přeje svým čtenářům Nikonblog.cz!

Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že jsem vánočně-novoroční přání nepsal naposledy před rokem, ale před pár měsíci. Čas běží zběsilým tempem a bohužel nás mnohdy s sebou vleče tak trochu nedobrovolně. Neustále nestíháme, doháníme staré resty, kamsi se pořád ženeme, a v předvánočním období to pak graduje v podobě davového šílenství na náměstích se stánky vánočních trhů a dalších lidových taškařic.

V Brně máme největší koncentraci kaváren v Česku a možná i v Evropě a jedna z nich, dnes už legendární Spolek, má moc pěkný slogan: Zastavte se.

Zastavte se.

Ve Spolku to samozřejmě myslí tak, abyste se zastavili u nich – což vám mimochodem můžu doporučit – nicméně já bych si tento kratičký slogan dovolil vypůjčit jako přání pro naše čtenáře.

Zastavte se.

Uvařte si dobrou kávu, čaj či cokoliv máte rádi. Nalijte si skleničku vína a dejte si aspoň mezi posledními svátky tohoto roku nohy na stůl. Odfoukněte prach z knihy, kterou jste si už dávno chtěli přečíst, zahrajte si se ženou, s dětmi, s rodiči šachy, dámu nebo třeba Scrabble. Nebo naopak vezměte sekyru a poštípejte tu hromadu dřeva do krbu, kterou vám přivezli už v létě. Abyste pak mohli koukat do ohně, poslouchat praskání polen a čichat vůni dřeva. Nebo jeďte s dětmi do přírody. Nikoliv však autem až k závoře lesní cesty, ale vlakem s vlastnoručně připravenou svačinou a voňavým grogem v termosce v batůžku. Vypněte mobily nebo alespoň internet v nich…

Nikonblog.cz – PF 2015

A foťte samozřejmě. A těšte se na fotografické dárky – divil bych se, kdyby zrovna naši čtenáři něco takového pod stromečkem nenašli. Jakkoliv ten slogan moc nemusím, přeji vám dobré světlo po celý rok 2015 a to stejné také v duších. Budeme to všichni potřebovat…

Veselé Vánoce a skvělý nový rok 2015!


Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *