Veletrh a festival současné fotografie FOTOEXPO 2013 již 19. října

Za necelých deset dní vypukne v pražských Holešovicích tak trochu monstrózní akce zvaná FOTOEXPO 2013. Za jeden jediný den chtějí pořadatelé na sedmi místech stihnout prezentace více než třiceti fotografů, desítek firem – mezi kterými samozřejmě Nikon chybět nebude – spoustu workshopů, přednášek, besed a dílen.

Program láká na jména jako je Ladislav Kamarád, Jiří Turek, Ondřej Neff či Dan Bárta nebo Jan Saudek a mnoho dalších. Nechci zbytečně předjímat, ale zdá se, že 19. 10. 2013 bude v Holešovicích největší koncentrace fotografů v Česku…

Fotoexpo 2013

Na druhou stranu, program je bohatý na můj vkus až trochu moc – jeden člověk celou škálu nemůže nikdy obsáhnout – FOTOEXPO mohlo být rozdělené do dvou či tří dní. To už ale opravdu spekuluji, protože se jedná o premiéru, na jejíž výsledek je třeba si oněch necelých deset dní teprve počkat. Pojďme proto k praktickým informacím:

Veškeré podrobnosti najdete na webu FOTOEXPO.
Facebooková stránka akce je zde.
Vybíráme z programu:

místo: La Fabrika
11:50–12:10 hod | NIKON – firemní prezentace
12:30–13:00 hod | Natáčení digitální zrcadlovkou (Michal Kováč – Saskia)

místo: RockOpera
13:40–14:10 hod | Dan Bárta – vážky
17:10–17:40 hod | Jiří Turek – CityLAB

místo: Hotel Extol Inn
12:00 hod | Dan Vojtěch – Sport ve fotografii

Vstupné:

Pokud si koupíte jednotné vstupné přes síť Ticketstream, utratíte 450 Kč.
Na místě pak vstupné stojí 600 Kč.

Maraton a Miss v ceně

FOTOEXPO nemá být jen takříkajíc pasivní záležitostí pro zájemce o fotografii. Jsou přichystány minimálně dvě akce, kterých se můžete zúčastnit aktivně. Jednou z nich je FOTOEXPO MARATON.

Jde o soutěž fotografů na téma Industriální Holešovice, kdy je třeba v den konání Fotoexpa pořídit pět snímků, které nesmí být jinak upravované než ve fotoaparátu. Odborná porota poté vyhodnotí vystižení tématu, nápaditost a originalitu. Ceny pro tři vyhodnocené fotografy – fotoaparát, fotokurzy a fotografický software – budou předány při slavnostním vyhlášení v La Fabrice v 19 hod. Vítězné snímky se jmény autorů budou též prezentovány na webu www.fotoexpo.cz.

Fotoexpo 2013

U druhé akce by měly zpozornět sličné fotografky a modelky – do 15. října se totiž můžete přihlásit do soutěže Miss Foto 2013. Podrobnosti hledejte na webu FOTOEXPO nebo na samostatné Facebookové stránce Miss Foto.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *