Uzávěrka Nikon kalendáře prodloužena. Neváhejte a zúčastněte se prestižní fotosoutěže!

Pokud jste byli ve stresu z toho, že tuto neděli 30. 9. 2018 končí možnost posílat fotografie do soutěže Nikon kalendář – a vy ještě stále nemáte svůj životní snímek, kterým byste zabodovali – můžete mírně zvolnit tempo. Uzávěrka soutěže fotografů, kteří „bojují“ svými snímky o místo na jednom z dvanácti listů kalendáře, jež vychází v exkluzivním formátu a v limitované edici 111 ks, se totiž posouvá na 15. října 2018. Takže směle do toho!

Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Miloš Nejezchleb (Consumer society)
Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Miloš Nejezchleb (Consumer society)
Tisková zpráva

Nikon kalendář se letos nechal inspirovat Karlem Čapkem, který byl nejen český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel, ale i amatérský fotograf, proto si pro téma letošního 10. ročníku soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost, vypůjčil jeho motto: „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“.

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 30. 9. 2018 do 23.59 hod.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem, členem Asociace profesionálních fotografů ČR a kurátorem Nikon Photo Gallery, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky šestého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2019, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON CEE GmbH poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Srpnová fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Lucie Drlíková (Follow your inner light)
Srpnová fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Lucie Drlíková (Follow your inner light)

Křest desátého vydání kalendáře proběhne na vernisáži výstavy Nikon kalendář 2019 v Praze v Nikon Photo Gallery dne 12. prosince 2018. Nikon v letošním roce podpoří Národ dětem. Dar společnosti Nikon ve výši 100 000 Kč a výtěžek z dražby fotografií bude věnován na projekt 1000 statečných. Peníze v plné výši poputují na optimalizující studie v oboru dětské onkologie a hematologie. Tyto studie nejvíce pomohly v léčbě dětských pacientů s nádory a leukémií.

Nadace Národ dětem se po celou dobu své existence od roku 1990, kdy vznikla jako jedna z prvních nadací na území tehdejšího Československa, snaží svými nadačními příspěvky zkvalitnit péči o dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a FN Motol, a to jak nákupem zdravotnické techniky, léků, ale i financováním výzkumu léčby onkologického onemocnění a v neposlední řadě i zlepšením prostředí, ve kterém léčba u dětských pacientů probíhá.


Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz

Nikon kalendář 2018

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *