Únorové vydání časopisu Digitální foto u vašich prodejců

Přiznám se, že když jsme s kolegy před lety vytvářeli dnes již neexistující časopis DIGIfoto, trochu náš štvalo, že v té době konkurenční Digitální foto přinášelo – a přináší stále, však o tom je tento úvod – rozhovory s nejvýznamnějšími světovými fotografy nebo třeba představovalo jejich portfolia. To, co my jsme mívali „jednou za uherský rok“, mělo – a má – Digitální foto v téměř každém čísle. Ano, za tímto časopisem stojí britská „matka“, Digital Camera, renomovaný fotografický titul, se kterým se světoví autoři pochopitelně baví mnohem ochotněji nežli s časopisem, jehož jazykem mluví pouhých deset milionů lidí. Což je mimochodem jen o něco málo víc než počet obyvatel Londýna…

Digitální foto č. 147

Ale nechci si samozřejmě stěžovat. Tentokrát bych rád upozornil jen na jeden jediný článek v Digitálním fotu č. 147, který je právě z tohoto „ranku“. Rozhovor s Terry O’Neillem. I kdyby vám toto jméno zhola nic neříkalo, určitě budete znát jeho fotografie Beatles, Rolling Stones, Franka Sinatry, ale třeba také Eltona Johna, sira Seana Conneryho, nedávno bohužel zesnulého Davida Bowieho (který má v článku geniální portrét!) nebo třeba herečky Faye Dunaway, jež kromě toho, že stála Terrymu modelem, byla v 80. letech také jeho ženou.

Takže právě na rozhovor s Terry O’Neillem v Digitálním fotu č. 147 vás nyní lákám – i kdyby to měl být jediný článek, který si v tomto stostránkovém časopisu přečtete. A následující tisková zpráva vydavatele Digitálního fota vám to pro jistotu ještě připomene.

Digitální foto č. 147

Tisková zpráva

„Hned první den práce pro deník Daily Sketch mě poslali do hudebního studia na Abbey Road. Zrovna tam hrála jedna mladá kapela, říkali si Beatles… Nenapadlo mě nic lepšího než je vytáhnout na ulici s kytarami a Ringa s činelem. A to byl začátek mé kariéry,“ vzpomíná ve velkém rozhovoru Terry O’Neill. Fotograf, který se rychle vypracoval, se dnes může chlubit tím, že fotografoval největší hvězdy hudebního a filmového průmyslu 20. století, jako byli Rolling Stones, Frank Sinatra či David Bowie. Jeho životní příběh dokazuje, že portrétista musí umět mnohem víc než jen správně nastavit čas a clonu. Více se dozvíte ve velkém rozhovoru.

Pokud tápete v otázce času a clony, nalistujte hlavní téma, které je určeno úplným začátečníkům. Jestliže už jste trochu dál a třeba přešlapujete na prahu profesionální kariéry, nechte se inspirovat dalším pokračováním seriálu Staňte se profíkem. Tentokrát se dozvíte, jak prodávat fotografie prostřednictvím vlastních webových stránek. Hodně štěstí!


Obsah časopisu Digitální foto č. 147
Rady profesionálů
Soutěž Royal Photographic Society

Výběr toho nejlepšího z fotografické soutěže

Vaše snímky

Nejlepší fotografie českých a slovenských autorů

Foto projekty

Několik kreativních a originálních nápadů pro každého

Digitální foto č. 147

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

Smartphony

Užitečné aplikace pro chytré telefony

Expresní kurz pro fotografy

Jak zvládnout základy fotografování za půl dne? Náš průvodce vám v tom pomůže… 

Foto slovníček

Naučte se zásady práce s barvami a uvidíte, jak se to na fotografiích projeví 

Snímky pod lupou

Podrobná analýza několika zajímavých fotografií

Foto duel

Když dva dělají totéž, není to totéž. Platí to i pro fotografování zátiší.

Foto odpovědi

Zodpovídáme vaše zapeklité fotografické dotazy 

Vaše šance

Zapojte se do mezinárodní fotografické soutěže

Terry O’Neill

Legendární fotograf ze šedesátých let si s námi povídal o štěstí, správných rozhodnutích a také o tom, že ho nikdy nebraly celebrity – až na jednu

Staňte se profíkem

V posledních letech se pomalu celý lidský život přesouvá na internet. Proč by to nemělo platit i pro fotografie? A jak může kvalitní webová galerie nastartovat úspěšnou fotografickou kariéru? 

Digitální foto č. 147

Scott Kelby

Tentokrát Scott Kelby vysvětluje, jak nejlépe fotografovat městská panorámata při západu slunce. Vyžaduje to trpělivost a Photoshop…

Zápisky z historie

Letmý pohled do dějin fotografie

Testy nejžádanější fotovýbavy

Sony A7S II 
Plnoformátový snímač, 4K video či rychlý autofokus

Fotobatohy 
Chystáte se na výlet? Vyberte si správný fotobatoh.

Canon PowerShot G5 X
Kompakt s manuálními funkcemi a tradičním ovládáním 

Nikon AF-S 200–500 mm F5,6 E ED VR
Perfektní objektiv, který ocení zejména lovci beze zbraní

Sigma 24–35 mm F2 DG HSM Art
Tato Sigma v sobě skrývá přednosti tří různých skel 

Světelné LED panely
Při natáčení videozáznamů není blesk k ničemu… 

Cestovní stativy
Srovnávací test lehkých stativů na cesty

Na CD: Filtr Horní propust

Tentokrát jsme se zaměřili především na retušování portrétů pomocí filtru Horní propust a tématu věnujeme hned tři videa. E-kniha The 7 Wonders of Layers pak podrobně představuje Vrstvy, jeden z nejmocnějších nástrojů Photoshopu. V neposlední řadě najdete v sekci Z časopisu prvních sedm čísel ročníku 2015 v PDF!

Další ukázky z časopisu Digitální foto 147

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *