Únorové FotoVideo ještě stále v prodeji

Titulní fotografií s názvem Hnízdo od vítězky Nikon kalendáře 2020 Lucie Drlíkové (více čtěte zde), která je navíc i nejúspěšnější autorkou v celé jeho historii, se únorové vydání časopisu FotoVideo vrací k této dnes již – po jedenácti letech – ukončené soutěži. Šéfredaktor FotoVidea Rudolf Stáhlich, který byl dlouhé roky jedním z členů odborné poroty, k tomu krátce píše: 

„Je to škoda? Každopádně, o tom není pochyb. Já jen věřím, že se k tomuto milému fotografickému klání znovu vrátíme, byť třeba v nějaké jiné formě.“ 

Já tomu věřím také :-) Ale nyní se vraťme k aktuálnímu vydání časopisu FotoVideo, který na vás, pokud jste si jej už nepořídili, stále čeká u vašich prodejců. Co dalšího si v něm můžete přečíst a hlavně na jaké fotografie se podívat?

FotoVideo 02/2020


Anotace – Mimořádné foto a video v únorovém FotoVideo

zdroj Foto Video

Námětů je spousta, píšete, nabízíte, ptáte se! Které vybrat, abychom vyhověli většině z vás? Spousta z vás žije technikou a docela těžkým rozhodováním, čím fotit a jak moc podlehnout svodům zrcadlové či bezzrcadlové technologie. Jiní správně řeší svůj osobní fotografický růst a my jsme tak trochu ta vrba u potoka. Ale věřte, že vás všechny rádi vyslechneme. Tak pište a pište!

FotoVideo 02/2020

Začínáme jako vždy úvodníkem…
Jak jinak, že. Šéfredaktor si na úvod trochu zafilozofoval, samozřejmě v souvislosti s vaším focením a natáčením videa, kteréžto činnosti jsou hlavní náplní našeho časopisu, a o kterém mu píšete. Tvrdí, že bychom neměli podléhat módním svodům nabídkám nekonečné krásy a dokonalosti (a to nejen v technice), ani vidět svět jen černobíle, i když se právě v soutěži Fotograf roku zabýváme černobílým portrétem.

Za vše mohou sociální sítě?
Ponoukání ke zlobě, podrazům a nenávisti, o kterém nám píšete, je okolo nás opravdu dost a to bychom měli opravdu ignorovat. Říká: „Záměrně píšu ignorovat, protože nesnáším ty nekonečné diskuze na sociálních sítích většinou vyprovokované nějakým škarohlídem či neználkem, který neumí nic jiného než sobecky pomlouvat a vidět svět negativně.“ Takže není nic snazšího, než se na Instagram či facebook vykašlat, pokud nemáte nervy na to se zabývat neznámými provokatéry. Je to jen o vás, jste svobodní lidé, je to na vašem klidném a uváženém rozhodnutí. Zkusme tedy ignorovat blbost a nesnášenlivost a plně se věnovat své tvorbě a bez obav soutěžení ve Fotografovi roku. Tam vás nikdo nepomluví! Vždyť tahle naše soutěž už „vytáhla“ velkou řadu těch, kteří se tvrdou prací a nápady vyšvihli mezi nejlepší. Důležité je se nebát, to nám věřte.

Takže únorové FotoVideo je pozitivně naladěno, s neználky a pitomci se vypořádalo a vy si v klidu vyberte, přečtěte, prohlédněte a zase nám napište. Bereme vaše náměty a nápady opravdu vážně.

FotoVideo 02/2020


Únorové FotoVideo nabízí:

Na cestách: Rudolf Švaříček nejen u dalajlámy
„Snažím se fotit od samého prvopočátku svých cest.“ 

Minifolia: David Šedivý a Pavel Kozdas
Dva mistři tématu „Tiché město a jeho architektura“ 

Lidské tělo: Barbora Lazarczyková
„Fotím si tedy kamarádkám hanbaté fotky pro jejich muže,“ 

FotoVideo 02/2020

Historie: František Dostál – Honba za balonem
„Fotografie vždy zastavuje čas, ale je dobře…“ 

Náš seriál: Fenomén Fotoškoda
A jak to tedy bylo dál v pasáži Lucerny, pane Škodo? 

Praxe: Naše fotoporadna udělá vaše snímky krásnější
Zaujměte na fotografiích unikátním bokehem!

FotoVideo 02/2020

Technika: Špičkové batohy pro profesionály
Seznamte se s Lowepro Pro Trekker AW II

Technika: Canon EOS-1D X Mark Iii
Zázraky se dějí! Představte si tento přístroj snů 

20. Fotograf roku má další skvělé vítěze
Téma „Tiché město a jeho architektura“ vám vyhovovalo!

FotoVideo 02/2020

Právě v únoru je ten správný čas si objednat celoroční předplatné časopisu FotoVideo i s vybraným dárkem!

Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Rok 2020 prožijte s naším časopisem, který vychází pravidelně koncem každého kalendářního měsíce. Objednáte si ho a dostanete po zaplacení výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na: www.ifotovideo.cz, www.send.cz nebo foto-video.magaziny.cz

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 02/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *