TIPA 2021 vzkazuje: Nikon patří k fotografické elitě

V celém světě se každoročně koná mnoho nejrůznějších soutěží produktů, do kterých zapadají i fotoaparáty a příslušenství k nim, jen pár z nich je však výhradně fotografických – pořádají je odborníci z fotografických médií. Jednou z takových je ocenění TIPA World Awards, kterou pořádá stejnojmenná asociace (TIPA – Technical Image Press Association), složená ze zástupců 25 fotografických časopisů Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie.

Nikon v tomto klání, které se pořádá od roku 1991, pravidelně stává na některé z nejvyšších příček. Dal jsem si tu práci s tím, vyhledat všechny produkty Nikonu, které v historii této soutěže obdržely ocenění TIPA Awards, a jestli jsem to dobře počítal, došel jsem k číslu 66 fotografických produktů značky Nikon. Dokázali byste vyjmenovat šestašedesát fotografických věcí s logem Nikonu? Věřím, že čtenáři Nikonblogu určitě ano, ale i tak je to moc pěkné číslo, co říkáte?

TIPA World Awards 2021

Letos Nikon 2 + 1 

V oněch 66 produktech jsou zahrnuté také tři výrobky, oceněné v letošním ročníku 2021. Které to jsou? Jen to nejlepší, co můžete aktuálně od Nikonu mít – takže dvě Zetka a navrch jeden objektiv pro ně. Asociace TIPA zjistila, že Nikon je špičkou ve fullframových fotoaparátech, jinak by totiž Nikon Z 6II nemohl dostat cenu Best Full Frame Camera Advanced, čili poněkud kostrbatě česky Nejlepší plnoformátový fotoaparát pro pokročilé. No a k tomu pak TIPA přidala ještě Nikon Z 7II s oceněním Best Full Frame Camera Expert. To už překládat nebudu :-)

Nikon Z 6II | TIPA World Awards 2021 – Best Full Frame Camera Advanced Nikon Z 7II | TIPA World Awards 2021 – Best Full Frame Camera Expert
Nikon Z 6II | TIPA World Awards 2021 – Best Full Frame Camera Advanced
Nikon Z 7II | TIPA World Awards 2021 – Best Full Frame Camera Expert

K fullframovým mirrolessům pak patří také jejich úžasné nativní objektivy Nikkor Z. TIPA v letošním ročníku ocenila profesionální širokoúhlý zoom Nikkor Z 14–24 mm f2,8 S, který obdržel ocenění Best Wide Angle Zoom Lens – Nejlepší širokoúhlý zoom.

Děkujeme asociaci TIPA a gratulujeme Nikonu!

Nikkor Z 14–24 mm f2,8 S | TIPA World Awards 2021 – Best Wide Angle Zoom Lens
Nikkor Z 14–24 mm f2,8 S | TIPA World Awards 2021 – Best Wide Angle Zoom Lens

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *