Testujeme: Nikon D3200 a dynamický rozsah

Už pár dní má redakce Nikonblogu v držení nový Nikon D3200, se kterým samozřejmě především fotografujeme. Na nějaké bližší vyhodnocení testů je zatím ještě brzy, nicméně hned u několika snímků jsem si všimnul „podezřele vysokého“ dynamického rozsahu. Podívejte se na následující ukázku (po prokliku dostanete JPEG v plném rozlišení bez jakýchkoliv úprav – pozor, má 8 MB).

Pokud si snímek otevřete v některém grafickém editoru, zjistíte, že se velmi kontrastní scéna „vešla do celého histogramu“. Nejsou zde přepaly ani podexpozice (pokud ano, tak minimální, nedůležité). Picture Control byl nastaven jako SD–Standardní v továrním nastavení, pouze korekce expozice měla hodnotu -0,3 EV.

To – znovu opakuji – hovoří jednak o výborném dynamickém rozsahu snímací soustavy Nikonu D3200, ale také o kvalitní práci měřicího senzoru a celé expoziční automatiky.

Tolik jen krátká noticka z prvních hodin s D3200. Podrobný materiál budeme na Nikonblogu publikovat příští pondělí. Zůstaňte „naladěni“!


Sdílej

2 komentáře

  1. no na začátečnickou DSLR to má šum dobrý jestli nevěříte mám D3000 a šum to má někdy až děsnej ještě že fotim převážně západy a východy slunce kde je světla všude habaděj :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *