Špičkové video v kompaktním provedení. Profesionální videosada Nikon Z 6 přichází na trh

Byly to sice digitální zrcadlovky, které jako první (jmenovitě Nikon D90) umožnily natáčení videa fotoaparátem, nicméně větší nasazení „nekamer“ ve videu přišlo až s mirrorless fotoaparáty. Nikon se svými prvními modely řady Z sice naskočil do pořádně rozjetého mirrorless rychlíku, nic mu ale nezabránilo zhostit se toho se ctí – Zetka, zejména pak model Nikon Z 6, je u videomakerů čím dál oblíbenější.

Abyste však využili potenciál záznamu videa, je dobré nespokojit se jen se samotným fotoaparátem. Chce to více či méně dalšího příslušenství. To ale každý tvůrce ví. Vědí to i v Nikonu, a proto můžeme právě nyní oznámit brzké zahájení prodeje videokitu Nikon Z 6.

Videosada Nikon Z 6

Kompaktně bez ztráty kvality

Videokit Nikonu Z 6 je koncipován jako set, umožňující využít maximální obrazovou kvalitu videa Nikonu Z 6 včetně záznamu RAW videa – to vše v kompaktní podobě, vhodné pro reportážní či dokumentární práci, zkrátka pro natáčení z ruky.

Základem sady je tělo Nikonu Z 6 se dvěma bateriemi Nikon EN-EL15b a adaptérem FTZ. Bude tedy jen na vás, zdali použijete originální objektivy pro Zetka nebo DSLR objektivy, případně budete optiku kombinovat. Jako externí monitor, a zároveň záznamové zařízení, slouží známý Atomos Ninja V. V sadě pochopitelně najdete nezbytný propojovací HDMI kabel a dvojici akumulátorů pro Atomos Ninja. Celé pohromadě to drží malá kamerová klec SmallRig s držákem SmallRig Magic Arm pro připevnění Ninji.

Videosada Nikon Z 6

Takže nabít baterky a můžete vyrazit natáčet! Ano, ještě je třeba vyřešit zvuk, ale vzhledem k tomu, že profesionálové natáčí zvukovou stopu odděleně, v sadě se s ním nepočítalo. V každém případě, pokud byste chtěli zvuk natáčet přímo na Nikon Z 6, na SmallRig lze připevnit i externí mikrofon.

Videokit Nikon Z 6 – složení sady

– tělo fotoaparátu Nikon Z 6
– adaptér Nikon FTZ pro použití objektivů s bajonetem F
– rekordér Atomos Ninja V
– adaptér na fotoaparát SmallRig
– grip SmallRig
– SmallRig Magic Arm pro připevnění Atomos Ninja
– 2× baterie Nikon EN-EL15b pro Nikon Z 6
– 2× 5 200 mAh baterie pro Atomos Ninja V
– flexibilní propojovací kabel HDMI 2.0

Videosada Nikon Z 6

Doporučená cena a dostupnost

Doporučená cena videokitu: 72 990 Kč
Zahájení prodeje: 16. 9. 2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *