Simply nude – výstava fotografií Gabriely Ksandr v Nikon Photo Gallery

Nezvykle krátce trvající výstavu TranSpiRituals Vojtěcha Vlka nahrazuje od tohoto čtvrtka 7. 4. 2016 expozice fotografky Gabriely Ksandr. Otec vystavující autorky, fotograf George Ksandr, k pražské výstavě v Nikon Photo Gallery uvádí:

„Název výstavy Gabriely Ksandr ‚Simply Nude‘ říká zcela jasně a jednoduše – akty jsou všude. Úspěšná, mladá, původem česká fotografka Gabriela Ksandr, poletující po světě jako motýl, tvořící tu v Praze, tu v Mnichově či v New Yorku, dokázala originálním způsobem zakomponovat nahé lidské tělo jak do umění, tak do byznysu.

Záměrně říkám nahé lidské tělo, protože Gabriela využije jak ladné křivky ženského těla, tak i svaly opačného pohlaví k vyjádření svých uměleckých záměrů. Fotografka, která se věnuje v posledních letech fotografování pro módní domy, nezanedbává ani uměleckou fotografii.
Jedním z jejích prvních významných projektů byl soubor ‚SUDEK+111‘. Portréty představitelů současné české fotografie, zachycené Sinarem na černobílý negativ formátu 8 × 10 palců, jsou pro českou fotografii jistě velkým přínosem.“

Simply nude – výstava fotografií Gabriely Ksandr v Nikon Photo Gallery
SIMPLY NUDE © Gabriela Ksandr | BLUE SHADOW I. – www.gabrielaksandr.com

„Hlavním souborem výstavy je ‚UPSIDE DOWN‘. ‚Arrangement of forms‘ je v tomto případě, jak by řekl Man Ray, jen povalující se děvče na objektu a ještě hlavou dolů, což však nijak neubírá na genialitě vystavených fotografií.

Kurátor výstavy Stanislav Pokorný zařadil do hlavní síně také dvě fotografie s názvem ‚THEY ARE ALREADY HERE‘, je to vlastně vzpomínka ‚Hommage‘ na Helmuta Newtona, se kterým se Gab seznámila v jedné berlínské galerii.

V horním sále galerie Nikonu je vidět výrazný přínos Gab pro moderní českou modní fotografii. Ojedinělým způsobem začleňuje například mužský akt do reklamní kampaně pro firmu Stefanel. Výstavní soubor doplňuje několik dalších fotografií aktu.“

Simply nude – výstava fotografií Gabriely Ksandr v Nikon Photo Gallery
SIMPLY NUDE © Gabriela Ksandr | UPSIDE DOWN I. – www.gabrielaksandr.com

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 7. 4. do 15. 5. 2016


Fotografie Gabriely Ksandr

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *