Sedmý Nikon kalendář čeká na vaše fotografie

Vítězné snímky většiny fotosoutěží v současné době obvykle končí „někde na webu“. Co byste ale řekli tomu, mít svoji fotografii vytištěnou v exkluzivním velkoformátovém nástěnném kalendáři, vydaném navíc v limitovaném nákladu? Skalní čtenáři Nikonblogu a příznivci Nikonu už jistě ví, o čem je řeč – ano, je tady 7. ročník prestižní fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost.

Patříte-li mezi uživatele, ať už hobbíky, vyspělé amatéry nebo profesionály, fotografující technikou značky Nikon, pak vězte, že téma letošního ročníku zní: Představivost vládne světu.

Foťte, tipujte a vyhrávejte

Průběh letošní fotosoutěže je v podstatě shodný s minulými ročníky. Svoje fotografie můžete po přihlášení na webu www.nikon-kalendar.cz posílat již nyní, přičemž čas máte až do půlnoci 31. srpna tohoto roku.

Po ukončení této fáze soutěže začíná 1. září 2015 tipovací soutěž všech přihlášených fotografií v galerii na www.nikon-kalendar.cz. Úkolem účastníků tipovací soutěže je pokusit se označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do finálního kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2016. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Nikon kalendář 2015
Vítězná fotografie NIKON KALENDÁŘ 2015 | Hry stínu, foto Jan Knota

V září pak odborná porota v čele se Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, vybere padesát nejlepších (semifinálových) snímků, které budou součástí výstavy NIKON KALENDÁŘ 2016. Z těchto padesáti fotografií následně porota vybere dvanáct (finálových) snímků, které budou otištěny v NIKON KALENDÁŘi 2016. Kalendář opět vyjde v exkluzivní neprodejné limitované edici 111 ks. Porota zvolí též celkového vítěze soutěže, autora nejlepší fotografie, který od společnosti NIKON spol. s r.o. obdrží poukaz na odběr zboží značky Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Padesát semifinálových fotografií bude poprvé vystaveno dne 11. listopadu na společenském večeru v hotelu Holiday Inn v Praze. Kalendář pokřtí Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje společnost Nikon Domovu pro zrakově postižené Palata. Posloužit by měl k úhradě nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Všechny semifinálové fotografie si budete moci prohlédnout v lednu a únoru 2016 na výstavě v pražské Nikon Photo Gallery.


Veškeré informace o fotosoutěži NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost najdete na webu www.nikon-kalendar.cz

Inspirujte se výsledky dvou předchozích ročníků fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ
Nikon kalendář 2015
Nikon kalendář 2014

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *