Sedmý Nikon kalendář čeká na vaše fotografie

Vítězné snímky většiny fotosoutěží v současné době obvykle končí „někde na webu“. Co byste ale řekli tomu, mít svoji fotografii vytištěnou v exkluzivním velkoformátovém nástěnném kalendáři, vydaném navíc v limitovaném nákladu? Skalní čtenáři Nikonblogu a příznivci Nikonu už jistě ví, o čem je řeč – ano, je tady 7. ročník prestižní fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost.

Patříte-li mezi uživatele, ať už hobbíky, vyspělé amatéry nebo profesionály, fotografující technikou značky Nikon, pak vězte, že téma letošního ročníku zní: Představivost vládne světu.

Foťte, tipujte a vyhrávejte

Průběh letošní fotosoutěže je v podstatě shodný s minulými ročníky. Svoje fotografie můžete po přihlášení na webu www.nikon-kalendar.cz posílat již nyní, přičemž čas máte až do půlnoci 31. srpna tohoto roku.

Po ukončení této fáze soutěže začíná 1. září 2015 tipovací soutěž všech přihlášených fotografií v galerii na www.nikon-kalendar.cz. Úkolem účastníků tipovací soutěže je pokusit se označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do finálního kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2016. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Nikon kalendář 2015
Vítězná fotografie NIKON KALENDÁŘ 2015 | Hry stínu, foto Jan Knota

V září pak odborná porota v čele se Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, vybere padesát nejlepších (semifinálových) snímků, které budou součástí výstavy NIKON KALENDÁŘ 2016. Z těchto padesáti fotografií následně porota vybere dvanáct (finálových) snímků, které budou otištěny v NIKON KALENDÁŘi 2016. Kalendář opět vyjde v exkluzivní neprodejné limitované edici 111 ks. Porota zvolí též celkového vítěze soutěže, autora nejlepší fotografie, který od společnosti NIKON spol. s r.o. obdrží poukaz na odběr zboží značky Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Padesát semifinálových fotografií bude poprvé vystaveno dne 11. listopadu na společenském večeru v hotelu Holiday Inn v Praze. Kalendář pokřtí Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje společnost Nikon Domovu pro zrakově postižené Palata. Posloužit by měl k úhradě nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Všechny semifinálové fotografie si budete moci prohlédnout v lednu a únoru 2016 na výstavě v pražské Nikon Photo Gallery.


Veškeré informace o fotosoutěži NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost najdete na webu www.nikon-kalendar.cz

Inspirujte se výsledky dvou předchozích ročníků fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ
Nikon kalendář 2015
Nikon kalendář 2014

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *