Rodina softwaru NX se rozrůstá – Nikon oznamuje NX MobileAir a NX Tether

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 28. října 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení softwaru NX MobileAir – aplikace pro chytré telefony, která automaticky přenáší snímky pořízené digitálními fotoaparáty Nikon na server FTP (File Transfer Protocol) bez použití počítače. Uveden byl rovněž software NX Tether, snadno použitelný software pro dálkové ovládání* digitálních fotoaparátů Nikon, který umožňuje provádět nastavení fotoaparátu z počítače a podporuje dálkově ovládané fotografování. 

NX MobileAir je aplikace pro chytré telefony, která poskytuje rychlý a efektivní přenos snímků a nabízí spolehlivost vyžadovanou profesionálními fotografy v terénu. Propojením digitálního fotoaparátu Nikon s chytrým telefonem prostřednictvím kabelu USB lze automaticky přenášet snímky do chytrého zařízení s přidanými metadaty IPTC (International Press Telecommunications Council) ihned po jejich pořízení. 

Pracovní postup od fotografování až po doručení je zrychlen podporou přenosu snímků na server FTP předem zaregistrovaný v aplikaci. Uživatelé mohou kromě toho podle situace přepínat mezi automatickým a manuálním přenosem pro manuální výběr snímků k editaci a přenosu, resp. mohou přenášet do chytrého zařízení společně se snímky zvukové poznámky a editovat informace IPTC během přehrávání zvukových poznámek. 

Aplikace dále podporuje přenos snímků uložených v chytrých zařízeních nebo snímků pořízených digitálními fotoaparáty jiných značek na server FTP. I v situacích, ve kterých je zakázáno mít u sebe počítač nebo kde je umístění počítače obtížné, mohou uživatelé snadno editovat snímky pomocí svých chytrých zařízení a výrazně tak zlepšit efektivitu svého pracovního postupu.

Rodina softwaru NX se rozrůstá – Nikon oznamuje NX MobileAir a NX Tether


NX Tether
je počítačový software, který umožňuje uživatelům připojit pomocí USB, bezdrátově nebo pomocí kabelové sítě LAN digitální fotoaparát Nikon k počítači. Díky jednoduchému uživatelskému rozhraní s přehledným rozvržením funkcí potřebných pro dálkově ovládané fotografování lze upravovat nastavení fotoaparátu s využitím minimálního počtu úkonů. Ovládací panel lze minimalizovat pro eliminaci rušivých elementů při prohlížení snímků. 

Software rovněž zvukově a vizuálně informuje uživatele o problémech, jako jsou chyby při přenosu dat. To umožňuje fotografům soustředit se na fotografování s menšími obavami i v okamžicích, kdy jsou vzdáleni od počítače. Software bezproblémově spolupracuje se softwarem Nikon NX Studio a s nástroji třetích stran pro úpravy a zpracování snímků, jako je Lightroom, Photoshop a CaptureOne, a zajišťuje tak bezproblémový pracovní postup při propojení fotoaparátu s počítačem. 

Software NX Tether je k dispozici zdarma ke stažení v centru stahování Nikon od 4. listopadu 2021.

Software NX MobileAir App bude dostupný v Evropě v internetových obchodech Google Play a App Store od roku 2022.

Hlavní funkce aplikace NX MobileAir

 • Podpora manuálního přenosu snímků do chytrého zařízení s možností výběru konkrétních snímků
 • Neomezený počet alb, která lze vytvořit
 • Spolehlivý a rychlý přenos snímků prostřednictvím kabelového připojení USB bez nastavování na straně fotoaparátu**
 • Podpora standardu vysokorychlostní komunikace v mobilní síti 5G
 • Nastavení funkcí, které jsou účinné pro zamezení chybných operací, jako je zablokování obrazovky během ovládání a zakázání režimu spánku/automatického zablokování chytrého zařízení, stejně jako funkce opakovaného odeslání snímků v případě chyby při importu
 • Nastavení přenosů metadat IPTC a přenosů na server FTP pro jednotlivá alba
 • Indikace stavu zpracování dat během přenosu na FTP server
 • Možnost importu předvoleb IPTC vytvořených v počítači a možnost exportu předvoleb IPTC vytvořených v aplikaci

 

Hlavní funkce aplikace NX Tether

 • Stažení a použití zdarma
 • Stejné symboly ovládaných funkcí jako v uživatelských rozhraních digitálních fotoaparátů Nikon pro podporu intuitivního ovládání
 • Podpora funkce upozorňující uživatele vizuálně a zvukově na chyby při přenosu dat


Stránku s různými verzemi softwaru ke stažení a informacemi o podporovaných operačních systémech (OS) a fotoaparátech naleznete zde. 

Specifikace, design, název výrobku a dodávané příslušenství se mohou v různých zemích a oblastech lišit. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce.

* Proces připojení fotoaparátu k počítači nebo tabletu a potvrzení snímků v reálném čase na obrazovce při jejich pořízení
** Pouze při připojování k chytrému zařízení kompatibilnímu s operačním systémem Android. Při připojování k telefonům iPhone je nutné změnit nastavení menu sítě

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *