Říjnové FotoVideo v obležení ambasadorů Nikonu

Na počátku byl Nikon… dovolil bych si parafrázovat první verš z Bible, píše nyní nikoliv o stvoření světa, ale o říjnovém čísle časopisu FotoVideo. Každý časopis začíná obálkou a desáté vydání FotoVidea na ní má fotografii – zůstanu-li u křesťanské dikce – božského Káju, uvazujícího si kravatu. Její autorkou není nikdo jiný nežli Lenka Hatašová, ambasadorka Nikonu, portrétní fotografka a fotografka celebrit (byť ona sama toto označení neslyší moc ráda). Když pak časopis otevřete, přečtete si editorial a přeskočíte obsah, narazíte na velký rozhovor s touto výbornou fotografkou. Kromě jiné zde například povídá, jak fotila letos v Karlových Varech amerického herce Johnny Deppa – určitě jste tyto fotky viděli na sociálních sítích.

FotoVideo 10/2021

Jen o pár stran dál se v jednom článku potkávají hned dva další ambasadoři Nikonu – Petr Jan Juračka a George Karbus. Abych to zjednodušil: Petr slezl z hor, aby ho Jirka učil fotit v moři. Že toto spojení oběma fotografům vysloveně svědčí, o tom si přečtěte článek s názvem Poslední evropský ráj, ve kterém PJJ popisuje, kterak s Georgem Karbusem fotili delfíny (a spoustu dalšího) na Azorských ostrovech.

No a o dalších článcích v říjnovém FotoVideu vás již informuje tisková zpráva časopisu. Příjemné počtení a pokoukání na výborné fotografie!

FotoVideo 10/2021


Anonce: Kouzla říjnového FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Naše říjnové vydání patří každoročně těm, která jsou bohatá na novinky, barvy a osobnosti. Přestože má tentokrát klasicky černobílou obálku, svou podzimní kouzelnou hru barev tohoto období v sobě nezapře. Otevíráte stránky plné krásných slov, ještě krásnějších fotografií a důvěry ve svět, který by mohl být ještě krásnější.

Co si vybrat z říjnového, bohatého obsahu?

Začněme třeba od konce? Pravidelné fotografické zamyšlení Františka Dostála najdete tentokrát v úplném závěru na straně 98. Určitě si prohlédněte vašich dvacet nejlepších a vysoce ceněných fotografií z desátého tématu Fotografa roku? Víte, kdo vyhrál v desátém tématu 21. ročníku? Čtěte na stranách 86 a dalších. Nebo naše exkluzivní testy vybrané techniky? Nový Canon EOS R3 samozřejmě nechybí! Také milujete naší Analogovou školu a stále obdivovanou FotoPoradnu? 

FotoVideo 10/2021

Uprostřed vydání nabízíme zajímavou fotolokaci, coby inspiraci k podobným soutěžním kategoriím. Určitě vás zaujme úžasné vyprávění Petra Jana Juračky o jeho návštěvě Azorských ostrovů, rozhovor s prvotřídním Michalem Svítokem a úvodní skvělé povídání s Lenkou Hatašovou. Je toho vážně hodně, a nejen ke čtení!

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

FotoVideo 10/2021

První skvělé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku 

Krajina mých snů má uzávěrku 31. 10. 2021. Jedno z nejstarších fotografických témat, které klade důraz na estetickou hodnotu a vyjádření. Kořeny žánru sahají do 16. století, kdy se v Nizozemsku zrodila krajinomalba. Její postupy se dodnes promítají do krajinné fotografie. Požadavky na kvalitní krajinnou fotografii jsou: precizní kompozice, správně zvolená expozice a dobré světelné podmínky. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz 

Z říjnového FotoVideo si tedy například vyberte:

Rozhovor: Lenka Hatašová
Upravování fotografií je kapitola sama pro sebe 

Rozhovor: Michal Svítok nejen o Tokiu
Špičkový slovenský reportážní fotograf odpovídá 

Historie: Rudolf Bruner Dvořák
Vzpomínka na průkopníka fotografické momentky z pera Pavla Scheuflera 

FotoVideo 10/2021

Praxe: Další tip na skvělou fotolokaci
Kouzla jihomoravské vinařské architektury zaujmou nejen vaše fotografické oko

Technika: Canon EOS R3 a naše první dojmy
Profesionál Pavel Lebeda komentuje nedávno představenou novinku  

Fotograf roku: Kdo vyhrál 10. téma?
Řady, řady – toto kolo opět pořádně zamíchalo celkovým pořadím 

Fotograf roku: Nová témata otevřena
Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začal novými, krásnými tématy, která najdete na našem webu

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

FotoVideo 10/2021

Je čas na nové předplatné

Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné Zoner? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech! Vybírejte si na našem webu.

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné.

FotoVideo 10/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *