Říjnové FotoVideo a nová Mistrovská šestka

Šéfredaktor Rudolf Stáhlich píše v editorialu říjnového FotoVidea mimo jiné o tom, jak každý měsíc s kolegy chystají oněch fyzicky hmatatelných sto stran časopisu, které nesmí zůstat bílé a zároveň se na ně nikdy nevejde všechno to, co by na nich chtěli mít. A ještě to celé musí vyjít v přesném termínu. Ze své praxe v časopisu DIGIfoto tohle důvěrně znám. Ale zároveň musím napsat, že je to krásná práce, která, pokud se podaří, přináší jejím tvůrcům neskutečné pocity. A čtenářům? To musí posoudit oni sami :-) Jak se povedlo říjnové FotoVideo?

FotoVideo 10/2023

Ruda píše také o tom, že papírový časopis se v dnešní době mnohým může zdát archaismem. V případě fotografického časopisu jsem ten poslední, kdo by si to myslel. Přestože v 21. století drtivá většina fotografií skončí na displejích počítačových monitorů, potažmo mobilů, stále platí, že dobrá fotka patří na papír. I z toho důvodu mě potěšila nová rubrika FotoVidea – Mistrovská šestka. Šest stran čili tři dvou strany, jimž dominují fotografie některého z významných autorů, doplněné jen popisky a krátkým textem. První Mistrovskou šestku otevírá klasik české fotografie Václav Chochola, jehož rozsáhlý archiv spravuje jeho dcera Blanka s vnukem Markem. Výborný počin!

FotoVideo 10/2023


Akční říjnové FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Přinášíme další měsíční dávku stovky stran plných inspirace, zábavy, fotografického soutěžení, vašich i světových fotek a také třeba i poučení a rad. A nebyli bychom to my, kdybychom nepřinesli i něco nového! Hned v úvodu najdete novou šestistránkovou rubriku mistrovských fotografií Václava Chocholy, následují zajímavé informace z letošního setkání v Arles, nechybí hodně zajímavé rozhovory s osobnostmi a fotografy, jejichž akčnost a kreativitu máme rádi. Vedle toho přinášíme spoustu nových poznatků a zajímavostí z optické a digitální techniky a nezapomínáme samozřejmě na pro nás už typický na analog. Ten se mnohým z nás vryl pod kůži tak, že se prolíná celým naším životem. 

FotoVideo 10/2023

Pro milovníky stříbrného plátna nabízíme mimořádně recenzi jednoho skvělého filmu a také návod, jak si vytvářet rodinné i třeba spolkové kroniky. Samozřejmě nechybí ani pozvání na jednu z nejvýznamnějších akcí podzimu, kterou je FotoŠkoda FEST. Vyhodnocení desátého tématu Kaple, kostely a křížové cesty vám nemůže ujít v seniorské a ani juniorské kategorii. Blahopřejeme a klobouk dolů před všemi, kteří se umístili v první dvacítce a získali další body do celkového pořadí. V závěru naší říjnové expanze je vedle rad, jak fotit architekturu i zajímavá pomůcka pro tento žánr! Víte, jak vypadá fotografův Saturnův prstenec či Saturnovo oko? V technické části s námi vybírejte třeba objektiv Tamron, dostupný monitor EIZO nebo zajímavé bračny Manfrotto.

To je ve stručnosti obsah tohoto akčního, říjnového vydání tak trochu v kostce, a vy si z něj určitě vyberete, či ho „přelouskáte“ celé, což už je už jen a jen na vás. Dovolujeme si vám k tomu popřát pohodu a stále dobrou náladu.

FotoVideo 10/2023


Pozor! Zahájili jsme 24. ročníku soutěže Fotograf roku

První soutěžní téma: Příroda. Téma pro každého, kdo rád chodí na procházky a výlety s fotoaparátem. Zachyťte zajímavá místa, neobvyklé seskupení stromů, či vzácnou květinu. Prostě cokoliv Vám přijde v přírodě krásné. Není omezeno konkrétními fotografickými postupy (krajinná fotografie, detail a podobně). Zjednodušeně řečeno vyfoťte to, co se Vám líbí a jak se Vám chce. Vkládejte vaše soutěžní fotografie nejpozději do 31. října 2023!  

FotoVideo 10/2023


Vyberte si z obsahu říjnového vydání

Mistrovská šestka – Václav Chochola – nová rubrika
Rozhovor – Roman Sejkot – Jaké je být šedesátníkem?
FotoUdálost – Václav Podestát – Arles je křižovatkou mezinárodní fotografie 
Rozhovor – Ing. Antonín Charvát – EIZO – lídr v oblasti fotografických monitorů
FotoUdálost – FotoŠkoda FEST – Exponuj emoce, střílej pocity
Tisk fotografií – Hahnemühle – Zacházení s papíry, tisk se správou barev, technická podpora

…a dalších dvacet článků v tomto stostránkovém vydání

FotoVideo 10/2023


Dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo

Vyberte si poukázku v hodnotě 1 000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nebo si nabídnete skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky? Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Jako bonus k předplatnému si můžete nechat zadarmo vyčistit čip foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? A co takhle některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Pro fajnšmerky máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. 

Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech. Vybírejte si i na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. 

FotoVideo 10/2023

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *