První oficiální české D800 video

Koncem března letošního roku mělo asi osmdesát špičkových kameramanů a fotografů z Evropy možnost v atraktivních lokacích New Yorku poprvé vyzkoušet schopnosti nové DSLR Nikon D800. Českou republiku „reprezentoval“ mladý talent Dan Vojtěch, spolu se zkušeným kameramanem Pavlem Otevřelem. Pavel se pochopitelně držel „svého kopyta“ – videozáznamu.

Když jsem s ním před nedávnem hovořil, vyjadřoval se o možnostech natáčení videa D800, přesněji o kvalitě obrazového výstupu, téměř v superlativech. Posuďte však sami u následujícího krátkého videa, zdali „to má něco do sebe“.

S tvůrcem prvního oficiálního českého videa, pořízeného digitální zrcadlovkou Nikon D800, se ale na Nikonblogu nesetkáváte poprvé a naposledy. V brzké době připravíme velký rozhovor, který bude „prošpikovaný“ praktickými radami, týkajícími se natáčení videa digitální zrcadlovkou. Rady profesionála s bohatými zkušenostmi budou velmi cenné. Nenechte si je ujít – zachovejte nám, prosím, přízeň!


Sdílej

9 komentáře

  1. Pěkné video a pěkný fotky mohu se zeptat na používaný objektiv? dle velikosti a toho že s ním fotil jak na krátkou ( piloti vrtulníku) tak i velkou (fotky z vrtulníku) vzdálenost bych tipoval 18-200 nebo něco takového ale nejsem odborník :)

  2. Dobrý den,použité fotografie ve filmu jsou všechny až na tu jednu z helikoptéry od Dany Vojtěcha,tudíž Vám informace o použitém objektivu nemohu sdělit. A ta jediná z vrtulníku je od Martina Spousty, myslím že Nikon Coolpix P7100.

  3. No škoda a pan Dan Vojtěch se tu nebude nějak vyjadřovat ? stejnak by mě zajímaly používané objektivy obvzlášť v tom vrtulníku :)

  4. Video je super, taky bych si rád nějaké natočil, kdyby byl foták po dvou měsících od uvedení k sehnání :-(

  5. hmm tj škoda že oba dva jsou pro mě cenově hodně vzdálené ale i tak děkuju za odpověď a smekám před fotkami :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *