Příští týden s Nikonem D810 na Nikonblogu

Když jsem před pár dny zalit studeným potem zjistil, že jsme se ještě na Nikonblogu pořádně nevěnovali Nikonu D810, začal jsem spřádat plány, jak to napravit. A vznikl z toho Týden s Nikonem D810

Máte-li děti školou povinné a chytáte se s nimi v pondělí dočasně usednout do lavic, nemusíte mít obavy, o nic nepřijdete, začínáme v úterý. Druhého září se tedy můžete těšit na minirozhovor s Danem Vojtěchem, což je jeden z profesionálů, který důvěrně zná předchozí model D800E, a protože okamžitě přešel na D810, sdělí nám nejzásadnější rozdíly, popíše vylepšení a samozřejmě ukáže i nějaký ten výstup z tohoto fotoaparátu.

Tlustá Berta v akci

„Tlustá Berta (německy Dicke Bertha) byl supertěžký moždíř ráže 420 mm vyvinutý v roce 1913 v Kruppových závodech v Essenu…“ – tolik citace z Wikipedie. Nejsem žádný znalec vojenské historie, ale když mi Nikon zapůjčil tohle monstrum, jiný pojem nežli Tlustá Berta mě fakt nenapadl.

Týden s Nikonem D810

To malé nahoře je samozřejmě Nikon D810, onou Tlustou Bertou je AF-S Nikkor 200 mm F2GII ED VR. S tímto úžasným sklem odjíždím do Plzně, abych pořídil spoustu sportovních fotografií na Mistrovství světa v koloběhu, které se tam tento víkend koná. Druhý článek – který vyjde ve středu nebo ve čtvrtek (podle toho jak se mi podaří zpracovat ona obrovská data z D810) – tedy bude typu „V akci“. Sice mě docela berou záda, ale monopod mám zabalený. Tahle sestavička totiž váží čtyři a čtvrt kilogramu. K tomu další, naštěstí jen malé, opět monofokální objektivy. Bude to dřina.

Nakonec recenze

Klasický test, jak jej znáte z Nikonblogu, přichystám na víkend, abyste v sobotu či v neděli jen nefotili, ale mohli se také podívat detailně na zoubek fotoaparátu, o kterém se jistě mnohým tvůrcům často zdá. Nechci předjímat, ale přestože jsem z tohoto stroje viděl zatím jen pár fotografií, myslím, že se mi o něm bude zdát také…


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeden komentář

  1. Hmm, máte pravdu pane Lindnere, kdyz vidim tu kombinaci na obrazku, závidim jako malej kluk :-) Ale zase teda předevčírem sem si vyšlápl na Sněžku s D610 + 24-70 a ta váha už je myslim na hranici snesitelnosti. To ale nic nemění na faktu, že na Vaše obrázky i články o tomhle „monstru“ se moc těšim!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.