Přírodní zářijové FotoVideo právě v prodeji

Ačkoliv jednotlivá čísla časopisu FotoVideo nebývají čistě monotématicky zaměřená, a přísně vzato tomu není ani v zářijovém vydání, přece jenom si nelze nevšimnout jisté dominance… žánrů, spojených s focením přírody. Ostatně veverka v životní velikosti na obálce prvního podzimního čísla tento poznatek potvrzuje vcelku jasně. Takže pojďme ven s FotoVideem…

FotoVideo 9/2023

„Přírodní fotografie“ je, troufám si říct, jedním z nejčastějších témat, probíraných ve fotografických časopisech a webech. Jenže zářijové FotoVideo jej posunulo o kousek dál – přesněji přidalo malý přesah. Mezi výpravu Libora Vaicenbachera za papouškem žlutokrkým, vítězné fotografie soutěže EISA The Animal Kingdom a snímky rozličných zvířat Davida Jobáka, vsunuli tvůrci časopisu také článek s názvem Fotografické otužování Ondřeje Nevoleho. Ano, ve fotočasáku si nyní můžete přečíst také o prospěšnosti otužování, které – provádí-li se v přírodě – lze samozřejmě spojit i s fotografováním… přírody. Já bych to nedal, ale Ondřej Nevole s tím podle všeho nemá nejmenší problém.

FotoVideo 9/2023

Sláva vítězům v zářijovém FotoVideu

Zdroj Foto Video

Každé zářijové vydání je pro nás nezapomenutelné. Nejen proto, že i při přípravě toho letošního jsme zažili spoustu krásných příběhů a současně se pořádně zapotili. Ono je významné hlavně tím, že je zlomové. Vyšli jsme totiž poprvé tenkrát někdy touto dobou, a tak každé září začínáme pomalu a jistě s novými číslovkami existence časopisu i soutěže Fotograf roku. Tentokrát nás čekají sudá čísla 24 v případě Fotografa roku a 28 u časopisu FotoVideo, a my věříme, že nám přinesou zase spoustu toho potřebného štěstíčka (jak rádi opakují sportovní komentátoři), v počtech nových čtenářů a soutěžících. Je nás v té naší FotoVideo rodině už požehnaně, konkrétně pár stovek přes 31 tisíc. To skvělé číslo zaregistrovaných fotografů na denním počítadle našeho webu ifotovideo.cz navíc stále roste a roste. Díky za to, že jste s námi a díky za váš krásný zájem, baví nás to také čím dál tím víc!

FotoVideo 9/2023

Co tedy v tom zářijovém vydání najdete? Kupříkladu soutěž Fotograf roku zveřejňuje svá už čtyřiadvacátá témata. Vstupuje tak do dalšího ročníku své nepřetržité snahy udělat českou a slovenskou fotografii ještě krásnější a vychovat třeba i spoustu nových nadšenců pro fotografii. Současně hned na začátku vydání vyhlašujeme ty nejlepší a nejskvělejší výrobky oceněné EISA AWARDS 2023-24, s jejichž známým modročerveným logem se budete při svých nákupech setkávat po celých následujících dvanáct měsíců. K tomu ještě zveřejňujeme výsledky naší světové fotografické soutěže EISA MAESTRO 2023 a aby to nebylo málo, přinášíme v mnoha článcích překrásné fotky a jejich příběhy tak, jak je dokázali zachytit opravdu výborní fotografové. 

FotoVideo 9/2023

A to určitě není vše! Toto vydání je plné úchvatných záběrů divoké a barevné přírody a současně i černobílých snímků krásných žen. Věříme, že nabízíme kvalitu vám všem a těšíme se na vaše odezvy, které pro nás znamenají mnoho, a nejen při tvorbě vydání dalších. Dobrá fotka se prostě pozná až když je opravdu kvalitně vytištěná. A proto tu jsme! Máte se s výtiskem našeho časopisu v ruce na co těšit.

Hezky si počtěte a nezapomeňte si nás předplatit! Ušetříte a budete tak stále s námi! Hodně pohody a dobrého světla vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz 

Finální téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku

Západovka/východovka… to je něco! Uzávěrka: 30. září 2023. Zlatá hodinka, modrá hodinka – termíny, které popisují kvalitu světla při východu či západu slunce. Světlo je v této době nejměkčí a poskytuje mnoho příležitostí pro fotografování. Ať u krajiny, či architektury, vždy se vyplatí si přivstat (či trpělivě počkat) a nejen vyfotit, ale i si krásné okamžiky probouzení, nebo usínání užít. Podívejte se do galerie tohoto tématu.

FotoVideo 9/2023

Vybíráme z obsahu zářijového vydání

Ocenění – EISA AWARDS 2023–2024 – Sledujte ty nejlepší z nejlepších
Wildlife – David Jobák – Přibrzděte a naberte sílu v přírodě
Wildlife – Libor Vaicenbacher – Happy End z kolumbijských And
Soutěž – EISA MAESTRO PHOTO – Království zvířat zná své vítěze!
Rozhovor – Kateřina Janišová – Dobrá fotka se pozná až na papíře
Rozhovor – Ondřej Nevole – Fotografické otužování
Recenze – Filip Hrebenda – NiSi V7 + NiSi filtry

…a další a další články v tomto stostránkovém vydání.

FotoVideo 9/2023

Roční licence Zoner, poukazy, knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému

Vyberte si poukázku v hodnotě 1000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nebo si nabídnete skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky? Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Jako bonus k předplatnému si můžete nechat zadarmo vyčistit čip foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? A co takhle některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Pro fajnšmerky máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu. Doporučujeme – mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. 

FotoVideo 9/2023

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *