Prémiové kompaktní fotoaparáty série DL nebudou uvedeny na trh

Tokyo, 13. února 2017: Společnost Nikon dnes ohlásila, že neuvede na trh dlouho očekávané prémiové kompakty série DL, fotoaparáty DL18-50 f/1.8-2.8, DL24-85 f/1.8-2.8 a DL24-500 f/2.8-5.6.

Prémiové kompaktní fotoaparáty série DL nebudou uvedeny na trh

Zahájení prodeje bylo plánováno na červen 2016. Nicméně po identifikaci problémů s integrovaným obvodem pro zpracování obrazu bylo uvedení všech tří fotoaparátů odloženo na neurčito.

Od té doby všichni zúčastnění intenzivně pracovali na vývoji takových produktů, se kterými budou zákazníci maximálně spokojeni. Nakonec došlo k rozhodnutí prodej fotoaparátů série DL zrušit úplně kvůli obavám, že by nebyly dostatečně profitabilní s ohledem na nárůst nákladů spojených s vývojem a předpokládané prodeje na zpomalujícím se trhu.

Omlouváme se všem zákazníkům, především těm, kteří na tyto produkty čekali, rovněž i prodejcům a dalším partnerům, kterých se toto rozhodnutí obchodně dotkne, za jakékoliv nepříjemnosti, které jim tímto rozhodnutím způsobíme.


Sdílej

2 komentáře

  1. Bohužel trh pro digitální fotoaparáty se rapidně zmenšuje, jak je většina lidí zvyklá fotografovat telefony.
    Klesají prodeje, obraty a zisky jsou v červených číslech. Prodeje nižší a střední třídy fotoaparátů se propadají. Trh pro plnoformátové přístroje zřejmě stále bude relativně podobný, i když je zřejmý tlak na přechod k bezzrcadlovým systémům a tak se bude zmenšovat okruh zákazníků i pro plnovormátové DSLR. Uvidíme jak na to bude Nikon dále reagovat a jak složitou situaci ustojí. Stále čekám, co nového Nikon ke svému 100 letému výročí představí.

  2. Velká škoda, ale vzhledem k obchodní bilanci Nikonu v posledním roce to tak trochu i chápu. Zde je to v článku řečeno diplomaticky, řečí PR, jak vidím skutečné důvody, jsem se rozepsal zde (není to off-topic, tak to snad nebude bráno jako spam) https://krasnesvetlo.cz/blog/2017/02/22/jde-japonsky-fotograficky-gigant-nikon-do-kytek/
    Tak teď si jen přát, že japonští vývojáři mají něco pěkného v rukávu k tomu velkému výročí….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.