Poznej Česko! Červencová Fotka měsíce Nikonblogu začíná

Astronomické léto sice začalo už před deseti dny, 20. června, nicméně většina lidí považuje za ten pravý počátek letního období spíše dnešní datum, prvního července. Léto je nedílně spojeno s cestováním. A má-li léto pevné propojení s cestováním, pak cestování je stejně pevně spojeno s focením. Dokonce znám několik lidí, kteří fotoaparát vytahují jen a pouze při cestování, byť jde třeba jen o cestu po okrese.

Letos se nám ovšem cestování, zejména toulky za hranice naší země, poněkud zkomplikovaly. Nevadí, cestovat se dá i po Česku. Naše země je sice malá, ale velmi krásná. A fotogenická.
Téma soutěže Fotka měsíce Nikonblogu pro měsíc červenec 2020 je tedy jasné:


Poznej Česko


Ukažte ostatním, jak vidíte Českou republiku. Dívejte se na ni ze svého bydliště nebo z druhého konce republiky. Ukazujte atraktivní pohledy, ale i citlivější témata, radosti i strasti žití. Vymezte se vůči fotografickému klišé z turistických průvodců. Ukažte svůj vlastní pohled na Česko, na svůj domov. Naše země má spousty zajímavých, nefotografickému oku mnohdy skrytých zákoutí. Dostaňte je do svých fotek!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Toto téma opět není žánrově vyhraněné. Můžete fotit typickou i méně známou českou krajinu, stejně jako například lidovou či sakrální architekturu v kontrastu s moderními „krabicemi“. Ale nezapomínejte na lidičky městské i človíčky venkovské. Člověk vnáší do kraje život, bez něj je trochu smutno. A tak by se dalo psát ještě dlouho. Nicméně vy už jistě víte, co budete fotit, nebo jaké snímky čekaly na 7. kolo naší soutěže ve vašem archivu.

Do červencového kola můžete posílat jak jednotlivé snímky, tak i série 3–5 fotografií. Pokud se rozhodnete pro zobrazení pomocí série, označte prosím fotografie názvem a čísly snímků v sérii. A mimochodem, popisky jsou nedílnou součástí fotografie – nebojte se je využívat. Řekněte pomocí nich divákům svých fotek, kde jste je pořídili, pochlubte se zajímavou příhodou z focení, zkrátka doplňte fotografii i textem – dodá jí to zase o kousek větší vypovídací hodnotu.

Kdesi v českém autokempu…
Kdesi v českém autokempu…

Svoje fotografie nahrávejte jako obvykle do příslušného příspěvku na facebookové skupině Nikonu. Pořád platí také povinnost označovat snímky tagem, který je pro červencové kolo tento: #nikonblog072020. 

Vítěz 7. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu 2020 získá termotašku Nikon, která se v parném létě bude určitě hodit. A co víc… postupuje do celoročního finále s hlavní cenou, kterou je poukaz na fototechniku Nikon v hodnotě 30 000 Kč.

Těšíme se na vaše „České“ fotografie!

Termotaška Nikon – cena pro vítěze 7. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu 2020
Termotaška Nikon – cena pro vítěze 7. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu 2020

A jak dopadl červnový čtverec?

To ještě nevíme. Ale pracujeme na tom tak, abychom vás mohli s výsledky seznámit tento pátek 3. 7. 2020. Zůstaňte s námi!


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *