Potřetí v divočině – červencové FotoVideo aktuálně

V úvodu upoutávky na červnové číslo časopisu FotoVideo jsem zmiňoval, že jde o druhé vydání po sobě se zvířecím námětem na obálce. To jsem ovšem netušil, že v redakci tohoto fotografického časopisu se pravděpodobně řídí známým příslovím „do třetice všeho dobrého“ :-) Když jsem totiž roztrhl neprůhledný igelitový obal červencového FotoVidea, vykoukl na mě po pestrobarevném tukanovi a majestátním lvu… medvěd stojící v řece, z něhož crčí proudy vody.

FotoVideo 7/2022

Fotografii medvěda kamčatského pořídil před pár lety u Kurilského jezera v Rusku ambasador Nikonu, známý wildlife fotograf Petr Slavík – s nímž také v červencovém FotoVideu najdete velký rozhovor. V době, kdy Petr pořídil titulní fotografii červencového čísla,  ještě fotil „Déčky“ od Nikonu čili zrcadlovkami. Po „invazi“ bezzrcadlovek se s nimi, jak říká v rozhovoru, docela pral. 

„Byl jsem jako krajináři, kteří v době příchodu digitálních fotoaparátů zarytě tvrdili, že je v životě nevezmou do ruky. Kolik z nich dnes fotí analogem? Do Antarktidy jsem na zkoušku dostal Nikon Z 9 a… no, prostě láska na první cvaknutí. Nebudu vyjmenovávat technické parametry (úžasná rychlost ostření a snímání), ty si každý může přečíst v recenzích na internetu. Za sebe ale můžu říct, že chci mít Z 9 v batohu na každou další expedici, ideálně dvě…“

No a jak to bylo dál, to už si, stejně jako další články, přečtěte – a koukejte na fotografie – ve FotoVideu 7/2022, které najdete u vašich prodejců odborného tisku.

FotoVideo 7/2022

FotoVideo na dovolenou

Zdroj: FotoVideo

V létě, v době dovolených a školních prázdnin vycházíme dvakrát tedy jako obvykle každý měsíc v červenci i srpnu, ale už toto vydání je hodně letní, a hlavně pozitivně naladěné pro všechny, kteří si chtějí své volné chvíle s foťákem či kamerou co nejvíce užít. V jeho první třetině se podíváme do divočiny se známým cestovatelem Petrem Slavíkem a hned po něm do centra umění, peněz a tradice s Václavem Podestátem. Jsou to dva velmi inspirativní články, ze které jejich autorům ze srdce děkujeme.

Ale to ještě není v sekci Inspirace vše! V první třetině červencového FotoVidea najdete i tradiční FotoEsej od Verum Phtoto, dvě recenze výborných knih, z nichž každé je z úplně jiného soudku, a to co soutěžili v letošní EISA MAESTRO zjistí, jak dopadli v národním kole. 

Následuje velká praktická část s Mili Kosinovou, velkým a perfektně provedeným testem středoformátů od Stanislava Petery. O tom, jak se fotilo a fotí ve věčném městě Římě vylíčí Richard Horák a Boris Stojanov velmi podrobně popsal své zážitky se zrcadlovými Tokinami.

Tím se dostáváme do poloviny tohoto vydání, kde vás čeká devět tipů na zpracování fotografií po dovolené a hned po nich si můžete prohlédnout velmi zajímavý systém Vlastimila Čapka, kterým vytváří své velké makroobrazy. Následuje naše tradiční FotoPoradna tentokrát doporučující výběr dostupných teleobjektivů a hned po ní velmi oblíbená Analogová škola na základní téma Jak začít s analogem.

FotoVideo 7/2022

Ještě nestačí? Aby toho nebylo málo, následuje osm prakticko-technických článků o novinkách, které by vás dle našeho názoru mohly zajímat. Určitě si vyberete a pak v klidu a s rozvahou přejděte na prohlídku toho nejlepšího co vytvořili soutěžící v sedmém tématu (SPORT JE NÁŠ) Fotografa roku. Výsledky to jsou velmi zajímavé jak v seniorské, tak i juniorské kategorii!

I v závěrečné části tohoto vydání si můžete vybrat z dárků, které nabízíme k našemu předplatnému. Budou se vám nejen na léto hodit!

Tak hezké zážitky s červencovým vydáním časopisu FotoVideo!

FotoVideo 7/2022

Aktuální soutěžní téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Téma VODA KOLEM NÁS má uzávěrku 31. 07. 2022. Volnější fotografické téma, zaměřující se na jeden z nejdůležitějších živlů. voda je krásná, milá i zrádná svými odrazy světla a překvapující proměnlivou barevností. Pojetí je čistě na autorech, zda si troufnou na vodní zátiší či zvolí krajinnou fotografii s důrazem na vodní tok, vlny či mořskou hladinu, jezero, rybník nebo zurčící potok… Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vyberte si z obsahu červencového vydání

Petr Slavík – Krásu je velice jednoduché si zamilovat
Zeptali jsme se krátce poté, co se Petr vrátil ze Špicberk 

Václav Podestát – Jaký byl veletrh Photo London 2022?
Představil 106 vystavovatelů z 18 zemí světa a… 

Stanislav Petera – Středoformátový souboj titánů
Jak obstál Fujifilm GFX100S proti Phase One IQ4? 

FotoVideo 7/2022

Boris Stojanov – Tokina představuje
Zrcadlové objektivy 400 a 500 mm v testu 

Vlastimil Čapka – Jak na velké fotoobrazy?
„Svět je nekonečně rozmanitý a členitý…“ 

Technika – důležité novinky ve formátu APS-C od Canonu
Nová řada bezzrcadlovek Canon APS-C přináší vynikající funkce plnoformátových přístrojů

Technika – potřebujete přenosný disk do nepohody?
SSD úložiště Samsung T7 Shield je ještě odolnější 

FotoVideo 7/2022

Další nové dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo

Vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový, lehký batoh Manfrotto na cesty nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit.

FotoVideo 7/2022

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *