Posledních deset dní pro moderní architekturu

Příští neděli je v kalendáři 30. dubna čili poslední den měsíce a zároveň také nejzazší termín pro zaslání fotografií do 2. kola Fotky Nikonblogu. Včetně dneška tak zbývá deset dní na to, abyste – pokud jste to tedy už neudělali – přihlásili do soutěže své fotografie s tématem Moderní architektura. Deset dní je ještě docela dlouhá doba, takže ani kdybyste nenašli žádné skvělé snímky ve svém archivu, můžete stále ještě vyrazit ven. Ostatně předpověď počasí hlásí „příznivo“ a trocha pohybu na čerstvém vzduchu nikdy neuškodí.

Do města i na vinici

Aniž bychom si moderní architekturu v zadání 2. kola Fotky Nikonblogu nějak přesně definovali, troufám si tvrdit, že objekty, které nepatří zrovna mezi baroko 17. století, najdete nejen ve velkých městech. Do moderní architektury není nutné zahrnovat pouze mnohapatrové věžáky ze skla a kovu, nýbrž také rodinné domy, nebo třeba i kapličky v polích nebo vinicích, nově postavené v tomto či na sklonku minulého století. Ale také například mosty, rozhledny, průmyslové budovy a další objekty. Nenechte se svázat příliš úzkým vnímáním pojmu moderní architektura, buďte kreativní a pojďte do toho :-)

Jako obvykle přinášíme několik ukázek těch autorů, kteří už své fotografie do 2. kola soutěže Fotka Nikonblogu poslali. Inspirujte se, ale zároveň buďte sví.

Foto Hana Pešková
Foto Hana Pešková
Trojský most | Foto Barbora Blahová
Trojský most | Foto Barbora Blahová
Foto Olga Arune
Foto Olga Arune
Letiště Mauricius | Foto Johana Kollhammerová
Letiště Mauricius | Foto Johana Kollhammerová
Brno | Foto Lenka Zavadilová
Brno | Foto Lenka Zavadilová

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *