Podzim ve znamení setkávání fotografů. Nikon školu nevyjímaje

Zatímco o letních prázdninách se fotografové rozjeli do všech koutů světa, s nadcházejícím podzimem je čas se zase společně potkat. Příležitostí bude jistě mnoho, my zde přinášíme tipy na čtyři akce, konané od září do listopadu – na nichž se mimo jiné můžete setkat také s Nikonem – ať už na přednáškách známých nikoňáků nebo se samotnou fotografickou technikou. Jsem si skoro jistý, že po nedobrovolné loňské a předloňské pauze bude na fotografických setkáních pěkně těsno, takže se nezapomeňte registrovat včas.


FOMEITOP

Fotografie je „o světle“, a světla, ať už trvalá či záblesková Fomei jednoduše umí. Není tedy divu, že velká část programu tradičního fotofestivalu této firmy bude věnovaná právě práci se světlem. Nebude ale chybět ani téma tisku a mnohá další.

Ve stánku Nikonu bude pro návštěvníky přichystaný kompletní systém Nikon Z – kterému bude vévodit vlajková loď, Nikon Z 9. Na hlavní stage vystoupí například Miloš Nejezchleb, Dan Vojtěch či Filip Barták.

Kde:
Hradec Králové, Machkova 587/42
Kdy:
15.–16. 9. 2022
Info:
https://landing.fomei.com/fomeitop/

Zdroj foto: Fomei
Zdroj foto: Fomei

Fotomejdan 2022

Na pražském Fotomejdanu, konaném v prostorách radnice Prahy 12 v sobotu 17. září 2022, si na své přijdou zejména příznivci kreativního portrétu. Program hýří názvy jako Fine art historický portrét, Dramatický portrét sportovce, Portrét zraněného vojáka, ale také Sexy nevěsty či budoárové focení. Fototechnika Nikonu bude na místě také, takže neváhejte – počet účastníků je limitovaný.

Kde:
Praha, Úřad městské části Praha 12 – Gen. Šišky 2375/6
Kdy:
17. 9. 2022
Info:
https://ateliervtovarne.cz/fotomejdan-2022/

Fotomejdan 2022
Fotomejdan 2022

FOTO FEST Plzeň

První říjnový den hostí Plzeň v industriálním prostoru DEPO 2015 největší fotoakci západních Čech. Pořadatelé program rozdělili velmi přehledně na TECH ZÓNU – kde se opět můžete potkat s produkty Nikonu – a ART ZÓNU, věnovanou samotnému focení. Nemůžu si ale odpustit menší jízlivé rýpnutí: Pořadatelé pravděpodobně očekávají pouze návštěvu místních fotografů, kteří vědí, kde se ono DEPO 2015 nachází. Přesnou adresu totiž na webu akce nenajdete :-)

Kde:
Plzeň, DEPO 2015
Kdy:
1. 10. 2022
Info:
https://fotofestplzen.cz

Zdroj foto: FOTOFEST Plzeň
Zdroj foto: FOTOFEST Plzeň

Setkání fotografů 2022

Nevím, kolikátý už je to ročník Setkání fotografů, pořádaného pražským FotoInstitutem, ale zcela jistě jde o tradiční akci s mnohaletou historií. Jako obvykle se tedy setkáme v KC Zahrada na pražském Chodově, letos 19. listopadu.

Program láká jak na fotografické přednášky a workshopy, tak na (foto)technické prezentace. Jedním z generálních partnerů je také společnosti Nikon, nebudou tedy pochopitelně chybět ani produkty se žlutočerným logem.

Kde:
Praha 4 – Chodov, KC Zahrada, Malenická 1784/2
Kdy:
19. 11. 2022
Info:
https://www.setkanifotografu.cz

Nikon na Setkání fotografů 2021 | Zdroj foto: Fotoaparat.cz
Nikon na Setkání fotografů 2021 | Zdroj foto: Fotoaparat.cz

Nikon škola navrch

Nikon škola sice není takříkajíc sezónní záležitost, ale i lektoři si chtěli o prázdninách „odfouknout“, aby od září mohli opět vyučovat v oblíbených kurzech. Hned v září můžete naskočit na nejžádanější začátečnické workshopy, například Začínáme s fotoaparáty Nikon, Základy portrétní fotografie, ale také Základy sportovní fotografie nebo kurz Začínáme fotografovat v zoo.

Zářijový workshop Začínáme fotografovat v ZOO se bude konat v jihlavské zoo
Zářijový workshop Začínáme fotografovat v ZOO se bude konat v jihlavské zoo

Jsme-li u focení zvířat, pak říjnu se můžete zúčastnit víkendového workshopu Wildlife na Šumavě s Liborem Vaicenbacherem, a fotograf psů Ondra Uhlíř vás provede tajemstvím úspěšného focení nejlepších přátel člověka. Jednodenní kurz Fotografování portrétů psů pořádá Nikon škola v sobotu 22. 10. 2022 v Praze, o následující neděli pak Brně.

I váš psí kamarád si zaslouží dobrý portrét
I váš psí kamarád si zaslouží dobrý portrét

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *