PF 2023. Pro radost z fotografování

Do Štědrého dne zbývají už jen hodiny, konec roku je tu o týden později. A já se musím přiznat, že toto období v rámci své profese psavce nemám moc rád, protože mě při pokusech o vánočně-novoroční přání už roky napadají jen samá ošuntělá klišé. Letos to tedy zkusím jinak. Nechci ani bilancovat (už toto slovo je samo o sobě hrozné) uplynulý rok, ani slibovat hory-doly do roku příštího. Napíšu vám jen to, co mě na Nikonblogu nejvíce baví. 

PF 2023. Pro radost z fotografování


Nejsou to ani skvělé fotoaparáty, ani brilantní objektivy Nikonu, které by mi říkaly, že jsem na správné adrese. Jsou to vaše fotografie, které jimi vznikají. Ať jsou to snímky těch největších profíků nebo čtenářské fotografie, kterými obesíláte naše soutěže. Je to ono spojení fototechniky s tvořivým autorem, které v principu „mrtvým“ strojům dodává duši. Do nového roku bych vám tedy rád nenápadně připomněl, že dobrou fotografii nedělá ani počet pixelů či autofokusových bodů, ale to, co do ní vložíte vy sami. Kdyby to nemělo být nic jiného, pak ať je to radost z fotografování.

Přeji vám a vašim rodinám a blízkým požehnané Vánoce, a rok 2023… ten si udělejte tak, jak si přejete a jak nejlépe umíte.

Petr Lindner, Nikonblog.cz

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *