Peak Design aktualizuje kotvičky Anchor Link

Kotvičky, coby upínací systém popruhů a dalšího příslušenství firmy Peak Design, z našich článků jistě znáte. A soudě podle ohlasů je také spousta Nikonistů ke svojí spokojenosti používá. V souvislosti se zavedením třetí verze kotviček s tenčím lankem ale zaznamenal Peak Design stížnosti uživatelů na nadměrné opotřebení lanek. Podle všeho jde sice o marginální problém, nicméně vedení společnosti se k němu staví čelem a nabízí všem uživatelům výměnu těchto rychloupínacích prvků za nové – ve verzi v4.

Tisková zpráva

U některých fotoaparátů mohou mít očka na připevnění popruhů ostré hrany, což může vést k nadměrnému opotřebení lanek kotviček Anchor. Peak Design tedy představuje aktualizované kotvičky a program pro jejich dobrovolnou výměnu. Pro více detailů čtěte dále.

Proč kotvičky aktualizujeme?
Třetí verze kotviček (v3), která je v prodeji od srpna 2017, představila tenčí lanka. To umožnilo připevnění kotviček přímo na kovová očka fotoaparátů, bez nutnosti použít větší kroužky (které se jinak používají pro připevnění standardních popruhů). Ačkoliv to bylo před uvedením kotviček v3 do prodeje důkladně testováno, během posledních měsíců se ukázalo, že kvalita a dílenské zpracování (hlavně hladkost/ostrost) vnitřního otvoru oček na fotoaparátech se velmi liší – u různých značek ale i modelů fotoaparátů.

Čtyři verze kotviček Anchor Link
Čtyři verze kotviček Anchor Link

Pokud jsou na kovových očkách fotoaparátu ostré hrany, otřepy apod., může dojít k předčasnému opotřebení lanka kotviček. Kotviček v3 bylo prodáno více než 1 milion kusů (120 000 uživatelům) a Peak Design eviduje 7 případů předčasného opotřebení a prodření kotviček, což je přibližně 1 případ na 17 000 uživatelů). Ačkoliv je pravděpodobnost výskytu problému velmi malá, je pro Peak Design nepřijatelná. Pověst Peak Design je založena na funkčnosti našich produktů, na bezpečnosti vašich fotoaparátů a na naší otevřenosti vůči vám. Proto kotvičky aktualizujeme – představujeme jejich novou verzi v4. Aktualizace je dobrovolná a je zdarma – čtěte prosím dále.

Týká se vás aktualizace?
Peak Design aktualizuje kotvičky v3. Ty jsou v prodeji od srpna 2017 a jsou součástí balení nejnovějších verzí popruhů. Aktualizace se tedy netýká kotviček předchozí verze v2 (měly tlustší lanko), které byly součástí předchozích verzí produktů, tedy např. barevných verzí popruhu Slide a mohou být stále v prodeji. Stávající verze Clutch také obsahuje kotvičky v2. Další informace níže.

Peak Design aktualizuje kotvičky Anchor Link

Jak nové kotvičky v4 získáte?
Peak Design nabízí sadu pro aktualizaci kotviček zdarma. Ta obsahuje aktualizované kotvičky v4, které mají silnější lanka (stejně jako starší v2) a zkosený tvar talířků (stejně jako v3). Sada také obsahuje kovové kroužky, které umožní připevnění kotviček k fotoaparátů s malými očky.

Dotazník na stránkách Peak Design vám pomůže určit, zda se vás aktualizace týká. Pokud ano, vyplníte dodací adresu a Peak Design vám sadu pro aktualizaci kotviček zdarma zašle.

Dotazník (anglicky) navštivte zde.
Pozn.: pro překlad do češtiny můžete použít automatický překlad.
V případě jakýchkoliv problémů nás kontaktujte.

Sada pro aktualizaci kotviček bude postupně přibalována k popruhům v prodeji a následně budou nové kotvičky v4 součástí všech balení popruhů.

Peak Design aktualizuje kotvičky Anchor Link

Můžete dál používat stávající kotvičky?
Pokud máte starší v2, není důvod ke změně.
Pokud máte kotvičky v3 s tenkými lanky, doporučujeme je vyměnit za v4.
Případně můžete použít kroužky nebo trojúhelníková oka (ty jsou většinou dodávány s fotoaparáty). Tím zabráníte předčasnému opotřebení lanek.

Kotvičky v3 můžete také bez obav používat se všemi našimi destičkami a adaptéry (Anchor Mount, Standard Plate, Dual Plate, PRO Plate). Jejich hrany jsou hladké a k opotřebeni lanek tak dojít nemůže.

Pokud používáte kotvičky v3 a nedochází k nadměrnému opotřebení lanek (tedy povrch lanek je stále hladký a nevidíte žádné třepení) v místě připevnění k fotoaparátu, nebo používáte výše zmíněné spojovací kroužky nebo trojúhelníková oka, kotvičky měnit nemusíte.
Pozn. Tak jako obecně každou jinou výbavu, kotvičky všech verzí (i nové v4) by měl každý uživatel občas zkontrolovat a v případě poškození vyměnit.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *