„Osmistovka“ druhá nejoblíbenější u čtenářů Dpreview.com

Jak už to bývá, s nejrůznějšími anketami se na konci roku jako obvykle roztrhl pytel, takže nejlepší fotoaparát roku 2012 nevolili jen čtenáři tuzemského časopisu FOTO (tedy ti stále ještě volí), ale také například návštěvníci jednoho z nejprestižnějších světových technických fotowebů, možná toho úplně nejlepšího – Dpreview.com. Zde už na rozdíl od Fota výsledky zveřejnili (škoda, že jen první tři místa) a asi nejen pro mě jsou mírně překvapivé.

Anketa o nejlepší fotoaparát Dpreview.com 2012

Ne, skutečně automaticky neočekávám, že v každé anketě skončí jako nejlepší Nikon. Nicméně vítězství Olympusu s modelem OM-D EM-5 (byť podle Dpreview.com jen o jedno procento) je – jak sami jistě uznáte – poněkud neočekávané. Nechci zpochybňovat, že „Óem Déčko“ není skvělý stroj. Párkrát jsem s ním měl tu čest a musím říci, že se Olympusu tento fotoaparát výjimečně povedl. Vedle druhého v pořadí Nikonu D800/D800E nebo třetího Canonu EOS 5D Mark III je to ale zkrátka a dobře tak trochu jiná třída.

Avšak jak praví latinské přísloví: Vox populi, vox dei – Hlas lidu, hlas Boží (i když plná citace vyznívá poněkud drsněji). Gratulujeme tedy Olympusu k první příčce, příští rok se budeme muset víc snažit.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *