Od telefonních budek k ukradené fotce. Zářijové FotoVideo stále v trafikách

Zářijové vydání časopisu FotoVideo vám samozřejmě doporučuji prostudovat celé, nicméně jako vždy mám nějaké ty svoje tipy, kterými vás chci ke čtení nalákat. Tentokrát jsou tři. Nemůžu nezačít nestorem české street fotografie, Františkem Dostálem, a jeho fotoúvahou na téma telefonních budek? Že už ani nevíte, co to je telefonní budka? No právě! Ale pan Dostál vám rád podá vysvětlení jak textem, tak samozřejmě i pomocí svých skvělých pouličních fotek.

FotoVideo 09/2021

Jen o pár stránek dál se vážnějšímu, byť taktéž pouličnímu tématu, věnuje Kevin V. Ton, se svým dokumentárním cyklem Na okraji, věnovaném životě bezdomovců v Praze. Tento soubor dostal Cenu primátora hlavního města Prahy v soutěži Praha fotografická 2021. Nic veselého, ale snímky vynikající.

No a konečně třetí článek, ke kterému bych chtěl navést vaši pozornost, není až tak ryze fotografický, byť fotografie se přímo týká. Jde o dvojstranu Pavly Nečasové, fotografující advokátky a zakladatelky blogu Fotopravo.cz. Jak jistě sami tušíte, zabývá se zde nejrůznějšími křivdami, které se fotografům udály, typicky samozřejmě prachsprostými krádežemi snímků. V tomto článku zrovna poukazuje na chybný postup PČR ve věci neoprávněného užití fotografie. Zajímavé, byť opět nijak veselé čtení. 

Ale nevadí, i z věcí neveselých se můžeme poučit, ostatně zbytek zářijového FotoVidea už plyne v pěkné náladě :-)

FotoVideo 09/2021


Anonce: V září FotoVideo září

Zdroj: FotoVideo

Fakticky řečeno, rozšířené zářijové vydání česko-slovenského časopisu FotoVideo je plné hvězd. Na více stranách najdete nejlepší české, slovenské i světové fotografy a současně s nimi i nejlepší výrobky roku. Takže se vám nabízí současně dvě důležité inspirace. Máte z čeho vybírat!

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty. 

FotoVideo 09/2021

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga. 

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

FotoVideo 09/2021

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit. 

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

FotoVideo 09/2021

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník 

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz 

V zářijovém FotoVideo například najdete:

Rozhovor: David Haring
Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry 

Rozhovor: Jana Ašenbrennerová
Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety 

Fotoprávo: Zneužitá fotografie?
Fotografové, braňme si svá autorská práva! 

FotoVideo 09/2021

Soutěž: Cewe Photo Award 2021
Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže

Negativ, nebo diapozitiv – o to zde běží
Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

Miniaturní svět před objektivem
Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

Laowa představuje: Lukáš Tycar
Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA

Fotograf roku: nová témata
Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

FotoVideo 09/2021

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! 

Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo 09/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *