Od Picasy k Zoneramě – konverze povolena

Když letos v únoru společnost Google oficiálně oznámila, že po dvanácti letech končí s podporou svého desktopového správce digitálních fotografií Picasa, a její webová alba plynule přecházejí na službu Fotky Google, spoustu zejména dlouholetých uživatelů tím nijak nepotěšila.

Desktopová Picasa vám – pokud ji máte nainstalovanou (pokud ne, pak ještě v květnu by se měl program dát stáhnout) – samozřejmě bude fungovat dál, na webovou aplikaci Fotky Google však přicházejí poněkud rozporné ohlasy. Nevadí, příležitost za pačesy uchopil brněnský Zoner software, který před čtrnácti dny zprovoznil ve svojí online galerii Zonerama ODKAZ pro kompletní import webových alb Picasy. Další informace najdete v tiskové zprávě.

Zonerama

Tisková zpráva společnosti Zoner software

Brno, 14. 4. 2016. Světová online galerie Zonerama od českých tvůrců programu Zoner Photo Studio umožňuje v nové aktualizaci import fotografií ze zanikajících webových alb Picasa.
V únoru Google oznámil, že jeho webová galerie Picasa končí, nahradí ji Google Photos a už nebude podporován přístup k editačním funkcím galerie.

„Podle nárůstu počtu dotazů k naší galerii Zonerama bylo zjevné, že systém třídění fotografií v Google Photos mnoha uživatelům nevyhovuje a rádi by zkusili právě Zoneramu. Zároveň ale požadují snadný způsob přesunu svých fotografií,“ vysvětluje produktový manažer Jan Kupčík, jak vznikla myšlenka importu.

Import fotografií je jednoduchý

Po kliknutí na tlačítko Nahrát fotky přibyla v nabídce možnost Importovat z Webových alb Picasa. Zvolení této možnosti vyvolá přihlašovací okno k účtu Google. Stačí se přihlásit k požadovanému účtu a import spustit.

Import probíhá automaticky na pozadí, není tedy nutné mít otevřené okno s importem nebo puštěný počítač – o výsledku dostane uživatel e-mail, proto je vhodný i pro uživatele s tisíci fotografiemi.

Zonerama

Všechna alba se importují do skryté složky s názvem Picasa. V případě importu z více Google účtů se pak další složky pojmenují rozdílně. Další třídění alb je už na každém uživateli. Můžete složku Picasa přejmenovat, zveřejnit, nebo si vytvořit další složky a alba mezi nimi přesouvat. To je díky zjednodušenému ovládání editace alb, které bylo součástí nedávné aktualizace, také snadné. Ještě jednodušší je správa alb přes Zoner Photo Studio.

Import zahrnuje také obsah Google Photos, ale z technických důvodů je vyloučeno album Automatická Záloha (záloha mobilních fotografií). Vzhledem k omezení ze strany Google se fotografie větší než 1600 px na delší straně importují právě v této velikosti – to je však dostatečné rozlišení pro prezentaci fotografií v online galerii.

Online galerie Zonerama je zdarma, je neomezená a nesnižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávat fotografie do galerie můžete přímo přes web nebo z programu Zoner Photo Studio, které se Zoneramou snadno propojíte.


Sdílej

2 komentáře

  1. Dobrý den,

    Sám jsem import vyzkoušel a musím říct, že vše funguje naprosto bez problémů a velmi rychle.
    Nakonec jsem ale stejně zůstal u google photos. A to kvůli videím, které zonerama nedokáže převézt. Nevím, jak ostatní uživatelé, ale má rodinná alba se ukládají z fotografií a krátkých videí a toto je zatím u zoneru velmi omezené.
    Další, co funguje u googlu lépe, je zobrazení alb v mobilním telefonu. Na načtení alba v zoneramě musím čekat poměrně dlouho, toto u googlu neznám.

  2. Dobrý den, já vyzkoušela dle návodu. Bohužel z Picasa se mi do Zoneramy přetáhlo pouze 20 fotek, v albech Picasa jich mám ale od roku 2006/7 desetitisíce. Psala jsem do Zoneramy zda pomohou, tak uvidíme. :-) Vendula Kohoutová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *