Od hradu k hradu. Formulí 1 Česko-Slovenskem

Možná jste někdy koncem letošního dubna zaznamenali zprávy, že po „kovidem vyprázdněném“ Karlově mostě se prohání Formule 1. Ne, nebyly to žádné fake news – tým RedBullu zde skutečně natáčel svoje road trip video s monopostem RedBull RB7, s nímž v roce 2011 Sebastian Vettel vyhrál titul Mistra světa F1. V dubnové Praze roku 2021 ale za volantem seděla jiná hvězda rychlých kol – vítěz třinácti Velkých cen Formule 1, David Coulthard. A co že tam ta parta z RedBullu vlastně natáčela? Podívejte se sami…

Pražské pozdvižení na Karlově mostě – tedy před tím ještě na Pražském hradu – a následně pak u sochy Franze Kafky od Davida Černého před obchodním centrem Quadrio, představovalo pouze první z pěti natáčecích dní tohoto ani ne 7,5minutového videa. 

Druhý den se štáb, čítající více než 80 lidí, přesunul na Jižní Moravu. Musím říct, že tabule konec Prahy na silnici přes vodní nádrž Nové Mlýny pod Pavlovskými vrchy, mě velmi pobavila :-) V dalších scénách z folklorní slavnosti v obci Prušánky jste mohli vidět také biatlonistku Markétu Davidovou, monopost RedBull RB7 poté projížděl mezi viničnými tratěmi ve Velkých Bílovicích, aby se vzápětí objevil v Lednickém zámeckém parku. Ale to jste jistě poznali sami.

Foto Dan Vojtěch
Foto Dan Vojtěch

Následně se filmový štáb RedBullu přesunul o pěkných pár kilometrů východně – na Popradské letiště, kde David Coulthard v „eF jedničce“ a Martin Šonka se svým akrobatickým letadlem, předvedli vpravdě kaskadérský kousek. Ve 200 kilometrové rychlosti Šonka letí – hlavou dolů – asi dva metry nad Coulthardem… tohle sami nezkoušejte :-)

Z Popradu to není daleko do Vysokých Tater, což je taktéž výjimečná příležitost pro Formuli 1, a „v okolí“ je také Pribylina, v jejímž skanzenu si v jedné ze scén tohoto videa – stejně jako Markéta Davidová na Jižní Moravě v místním kroji – zahrál například také jeden z elity dakarských motocyklistů, Štefan Svitko. O něco dál na východ se štáb přesunul k majestátnímu Spišskému hradu, kde se natáčení trochu zkomplikovalo kvůli velkému množství „čumilů“. A pak už zpátky do jiného podhradí – do Bratislavy, kde jste v jednom záběru jistě poznali rappera Rytmuse.

Foto Dan Vojtěch
Foto Dan Vojtěch

Formule 1 letem světem a cestou necestou

Video z Česka a Slovenska není první a věřím, že ani poslední road trip Formule 1 v podání RedBullu. Na další podobné projekty, které se již realizovaly, se můžete podívat zde na webu RedBullu, stejně jako se zde můžete podívat na making of video z natáčení této akce.

Důležité je, že u této akce byli přítomní také fotografové Nikonu – ambasador Dan Vojtěch, Lukáš Wagneter a Jirka Šimeček. Několik fotografií Dana Vojtěcha najdete v tomto článku, v „blízké budoucnosti“ ale připravím také rozhovor s některým z fotografů o tom, jak se jim s týmem RedBullu při natáčení tohoto skvělého videa pracovalo.

Zůstaňte naladění na Nikonblog.cz! :-)

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *