O rozhovorech (a dalším) v květnovém vydání časopisu FotoVideo

Pátý měsíc roku se sice v kalendáři objeví až ve středu, květnové vydání časopisu FotoVideo ale najdete u vašich prodejců odborného tisku už nyní. Tvůrci tohoto čísla uspokojili moji „úchylku“ v rozhovorech, takže vám mohu – kromě dalšího obsahu časopisu – doporučit hned tři interview.

Nemohu nezačít rozhovorem s Georgem alias Jiřím Karbusem, ambasadorem Nikonu, jehož úchvatné fotografie mají jeden spojovací prvek – oceán. Ostatně rozhovor s tímto českým fotografem, jehož láska k oceánu přiměla odstěhovat se do Irska, jste před nedávnem mohli číst také na Nikonblogu – najdete jej zde.

FotoVideo – květen 2019

Druhý rozhovor, na který vás chci upozornit, poskytl redakci FotoVidea brněnský fotograf, lektor, pedagog, publicista, a také provozovatel fotografické školy Photogenia, nebo stavitel fotoateliérů, Jan Sucharda. Tento „muž mnoha činností“, jak byl v rozhovoru Jan Sucharda příhodně nazván, v závěru rozhovoru říká:

„Na fotografii mě fascinuje to, že se dá provozovat a studovat v každém věku, a dále její tvůrčí svoboda k vyjádření vizí a obsahů, kterou svým uživatelům dává.“

A konečně do třetice: Jan Jirkovský patří mezi nepřehlédnutelné současné street fotografy a dokumentaristy. Rozhovoru s ním vytýkám jen jednu věc… je příliš krátký. Pouhá dvojstrana mnoho nepoví. Nicméně rubrika se jmenuje Minifolio, tudíž je vlastně všechno v pořádku :-)

FotoVideo – květen 2019

Anonce – Do přírody s květnovým FotoVideo

zdroj Foto Video

Přestože je toto květnové vydání žánrově silně rozkročeno, mají jeho téměř přeplněné stránky hodně společného. Život – příroda – okamžiky. Malá charakteristika toho, co si přečtete na sto stranách ryze českého a slovenského měsíčku, který je tu samozřejmě jen a jen pro vás!
Bereme vždy to, co píšeme a uvádíme kompletně a komplexně.

V novém vydání, které už jistě máte v rukou, najdete úžasné snímky z přírody, o které mnozí z vás jistě fotograficky i lidsky sní. Najdete tu ale i okamžiky, které zachytili profesionálové a také ti, co soutěží ve Fotografovi roku. A toto vše je orámováno životními a profesními zkušenostmi kolegů z redakce i našich externistů, kteří si se vámi dělí o poznatky, které se za léta své práce v oboru naučili. Není to fajn najít i v květnovém čísle časopisu FotoVideo skoro vše co aktuálně potřebujete?

FotoVideo – květen 2019

Za všechny, které v tomto vydání najdete, vybíráme citát z odpovědi autora fotografie na titulní straně, světového fotografa George Karbuse:

„Mou inspirací je asi jenom příroda, protože ta je vlastně všechno, co je kolem nás. Výtvory naší civilizace mě moc nezajímají, pokud tedy zrovna nefotím nějaký komerční projekt, kterých dělám opravdu málo, asi to ani není můj styl, ale dokážu si s tím určitě poradit. Když fotím pro svoje portfolio, pro sebe, tak tam nechci mít domy, nechci tam mít auta a lidi, jen pokud tam opravdu zapadají… jestli je to surfař, který se sžil s vlnou a patří k ní, nebo pasáček ovcí, který opravdu do té krajiny patří, tak ho tam zakomponuju, ale rozhodně nepropadám žádným trendům, jak to třeba před lety bylo na Instagramu, kdy všichni fotili postavy v krajině v oranžových nebo žlutých outdoorových bundách. Tak tohle prostě ne! Chci mít jen čistou přírodu, jako takovou: zvířata, krajinu bez jakýchkoli moderních vymožeností naší civilizace.“

FotoVideo – květen 2019

Není to krása? Uvnitř květnového vydání ale najdete další mistry fotografického oboru. Co třeba Robert Vano a jeho workshopy nebo Marián Chytka a Jan Jirkovský? Přečtete si ale také o tom, jak se fotí s bleskem na Benátském festivalu, jaký bude FotoŠkoda FEST, něco o focení na Šrí Lance či na Dakaru a další a další. Udělejte si čas a začtěte se! A nezapomínejte soutěžit!

19. ročník soutěže Fotograf roku a stále nová témata!

Jako každý rok, i tentokrát dospěje naše soutěž ke svému černobílému vrcholu. Není to ale vůbec ještě její závěr, naopak! Čekají vás další, důležitá kola. Ale tento testovací kámen každého fotografa by si měl opravdu každý vyzkoušet. Osmé téma devatenáctého ročníku naší soutěže Fotograf roku se nazývá „Černobílé snění“ a má uzávěrku 2. června 2019. Takže času ještě relativně dost? Myslíte? Někdy bývá otálení opravdu ošidné, zvláště když se míchá s nerozhodností. Vše potřebné najdete na https://fotografroku.ifotovideo.cz/

FotoVideo – květen 2019

Co si vyberete z květnového vydání časopisu FotoVideo?
Inspirace: Mistr oceánu – George Karbus

„Na fotografiích chci mít jen čistou přírodu, říká autor ve velkém rozhovoru.“.

Rozhovor: Photogenia Jana Suchardy

A další povídání s významným autorem: „…od ateliérové tvorby přes reklamní editorialy až po architekturu.“

Minifolia: Marián Chytka a Jan Jirkovský

Další dva profesionálové svého oboru se představují. Tentokrát na téma „Okamžik zlomu.“

FotoVideo – květen 2019

Fotoudálost: Osobnost české fotografie 2018

Rok 2018 byl v lecčems mimořádný. Samozřejmě i osobnostmi, které svázaly s fotografií svůj život.

Praxe: Mobilní focení s Karlem Pobříslem

Zkusíme si dokument a třeba i reportáž? Profesionál vám poradí naprosto skvěle.

Technika: Velký redakční test systémového blesku

Hähnel Modus 600RT Wireless Kit na Benátském festivalu v rukou dalšího profesionálního fotografa.

FotoVideo – květen 2019

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás v květnu či kdykoli určitě! Je čas ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 nebo zde na webu.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo – květen 2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *