Nový firmware pro Nikon Z 9

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 4. října 2023: Společnost Nikon s potěšením oznamuje vydání verze firmwaru 4.10 pro svou vlajkovou loď mezi fullframe bezzrcadlovkami, fotoaparát Nikon Z 9.
 

Nový firmware pro Nikon Z 9


Aktualizace firmwaru zavádí dvě nové specializované možnosti detekce objektů Ptáci a Letadla. Funkce detekce ptáků zlepšuje celkový výkon detekce ptáků. Kromě zvýšeného výkonu detekce a automatického zaostřování při komplikovaném a vysoce kontrastním pozadí, jako jsou lesy a skalnaté hory, přidává také možnost rychlé detekce ptáků v různých stavech, například letících, sedících, a dokonce i těch s jedinečným vzhledem. Zvýšen byl také výkon sledování rychle se pohybujících ptáků, což umožňuje plynulé fotografování a zajišťuje, že fotografové nikdy nezmeškají důležitý okamžik. 

Nikon Z 9
Nikon Z 9

Na pomoc těm, kteří fotografují letadla, poskytuje aktualizace firmwaru stejnou funkci zabudovanou do fotoaparátu Z 8, jež umožňuje spolehlivou detekci letadel bez ohledu na jejich velikost. Nabízí také zvýšené možnosti detekce v tmavých scénách a v situacích, které obsahují rušné pozadí. 

V aktualizaci firmwaru, jejíž vydání je pro fotoaparát Nikon Z 8 plánováno na první polovinu roku 2024, bude navíc vedle možnosti detekce letadel, která je k dispozici od prvního vydání fotoaparátu, přidána i speciální možnost detekce ptačích objektů. Plánují se i další vylepšení funkcí.

Společnost Nikon se neustále snaží vycházet vstříc potřebám uživatelů prostřednictvím pravidelných aktualizací firmwaru a poskytovat jim užitečné funkce. Chcete-li se dozvědět více, navštivte webovou stránku www.nikon.cz.

Firmware pro Nikon Z 9 v. 4.10 stahujte zde

Sdílej

5 komentáře

 1. Mohl bych se zeptat, proč u Z9 není možnost volby velikosti RAW souboru (rozlišení), zatímco Z6 to umožňuje?

  1. Je to kvůli optimalizaci Z 9 (také Z 8) na rychlost snímání. Bezztrátová komprese snímku v plném rozlišení snímače je pro systém rychlejší než převzorkování obrazu na menší velikost.

 2. Dobrý den pane Lindnere,

  mám ještě jeden dotaz – jedná se o jev, který mi není jasný – mám F objektiv 8-15 mm rybí oko a na Z6II je ten kruh na 8 mm oříznutý nahoře a dole, zatímco na Z9 je vykreslený celý. Objektiv je nasazen v obou případech na FTZII. Máte pro to nějaké vysvětlení ?

  Děkuji předem
  Lubomír Mudroň

  1. Dotaz beru zpět, už jsem na to přišel…. Z6II jsem měl přepnutou na formát 16:9, tím se to vysvětluje.

   zdravím
   LM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *