Nově ve vaší trafice – březnové vydání časopisu Digitální foto

Minulý týden se na pultech novinových stánků a dalších prodejců objevilo březnové vydání fotografického časopisu Digitální foto s číslem 136. Jako obvykle obsahuje 100 stran informací, tipů, inspirace, návodů a recenzí, plus CD s videotutorialy pro Adobe Lightroom. Přinášíme vám stručný přehled obsahu čerstvého vydání Digitálního fota 136.

Tisková zpráva

Ten pocit, když člověk poprvé vybalí zbrusu novou zrcadlovku z krabice, je zkrátka úžasný. Úplně voní novotou, všechna ta tlačítka, voliče a přepínače… Pak nabijete baterii, připevníte popruh na krk a nastává čas začít fotografovat. A najednou je těch tlačítek a koleček nějak příliš a člověk, který dosud jen mačkal spoušť na kompaktu nebo telefonu, se v tom může trochu ztrácet. Pokud je vám to povědomé, žádný strach – právě pro vás je určeno hlavní téma tohoto čísla. Pochopitelně jsme nezapomněli ani na zkušenější fotografy, kterým poradíme, jak pracovat s dlouhým časem, jak vytvářet portréty pomocí vícenásobné expozice či jak portrétovat novorozence.

Digitální foto č. 136

Fotografické techniky

10 věcí, kterými se můžete bavit. Připravili jsme pro vás deset fotografických témat, která můžete vyzkoušet tento měsíc.

Srdečné pozdravy z konce světa

Když dálková plavkyně a surferka Sarah Lee zrovna nestuduje na vysoké škole filmařinu, tráví čas pod vodou. Fotografováním.

Fotografický kurz přežití

Víte, co všechno umí váš fotoaparát? Dnes přinášíme přehled základních informací pro začátečníky a mírně pokročilé – od nastavení až po správu souborů.

Základní dovednosti

Fotografie pořízené dlouhým expozičním časem mají zvláštní, trochu tajemnou atmosféru. Zvláště když vznikají za bílého dne…

Kreativní zóna

Ukážeme vám, jak fotografovat a upravovat zajímavý typ vícenásobných expozic – klonované portréty.

Ovládněte zrcadlovku

Náhled hloubky ostrosti – když chcete již v hledáčku vidět, jak ostré budou vaše snímky…

Základy fotografování

Úhel záběru je maximální rozpětí scény, které fotoaparát „vidí“ skrz objektiv.

Domácí dílna

Líbí se vám efekt kruhového blesku, který s takovým úspěchem používají portrétisté a makrofotografové? Vyrobte si vlastní!

Fotoléčitel

Naše čtenářka se právě stala maminkou a my jí radíme, jak působivě fotografovat novorozence.

Velký rozhovor Digitálního fota

Také občas přemýšlíte, jak svou portrétní a krajinářskou tvorbu trochu ozvláštnit? Třeba vás inspiruje tato známá islandská fotografka Rebekka Guđleifsdóttir.

Digitální foto č. 136

Fotovýbava

Canon EOS 5DS a 5DS R
Nejvyšší rozlišení už nemají zrcadlovky od Nikonu, ale od Canonu.

Canon EOS 750D a 760D

Canon představil hned dva nové fotoaparáty nahrazující EOS 700D.

Olympus OM-D E-M5 Mk II

Fotoaparát, který produkuje 40MPix snímky z 16MPix snímače.

Nikon D5500

Většinu specifikací známe od předchůdce, velkou novinku však představuje dotykový displej.

WD Passport Wireless

Externí disk s Wi-Fi, SD slotem a vlastním napájením pro okamžitou zálohu fotografií.

Vysoké rozlišení

Samsung NX1 nás zaujal na první pohled už proto, že vyšší rozlišení dnes na žádném fotoaparátu kromě zrcadlovek nenajdeme…

Pentax HD DA 15 mm F4 ED AL Limited

Retro vlna vítězně táhne fotografickým světem a nevyhnula se ani Pentaxu.

Digitální foto č. 136

Na CD: Škola Lightroomu

Náš videoseriál o Lightroomu pokračuje dalším přídělem videí. Tentokrát jsme se zaměřili na korekci zkreslení objektivu či úpravu barev a středních tónů, tedy zůstáváme v modulu pro úpravy fotografií (Develop). Následují tři praktická videa, která navazují na hlavní téma tohoto čísla – Fotografický kurz přežití. A povšimněte si také dvou videotutorialů pro zkušenější fotografy Jak zastavit plynutí času a Klony útočí. Obě videa doplňují články, které najdete uvnitř čísla.

Ukázky z časopisu Digitální foto 136

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.