Nikonblog.sk čili Julo Kotus v říjnovém FotoVideu

Nepochybuji o tom, že kromě tohoto webu alespoň občas čtete také slovenský Nikonblog.sk. Pak byste také mohli vědět, že jej vytváří kolega Julo Kotus. Julo ale není jen výborný novinář, nebo chcete-li bloger, nýbrž také fotograf s velmi zajímavou tvorbou. A právě na to si „posvítil“ šéfredaktor FotoVidea Rudolf Stáhlich v rozhovoru s Julem v říjnovém vydání tohoto časopisu, které právě nyní, nebo spíše stále ještě, najdete u prodejců odborného tisku. 

FotoVideo 10/2019

Anonce – Co na srdci, to na stránkách říjnového FotoVideo

zdroj Foto Video

V minulém a rozšířeném, zářijovém FotoVideo jsme vyhlásili, že chceme být vaší stálou galerií, prostorem pro dobře vytištěné a kvalitní fotografie, které si lze jen těžko v takové finální podobě prohlédnou na internetu či v digitální podobě. Papír je prostě papír, vydrží léta a jeho hodnota roste. Takže jsme tu letos už podesáté, tentokrát se spoustou podzimních foto událostí a samozřejmě i zajímavým povídáním s ještě zajímavějšími autory. 

FotoVideo 10/2019

Srdeční záležitosti
Říjen nebývá až tak tím nejdůležitějším měsícem roku, ale pro nás je toto vydání opravdu důležité. Obsahuje hned několik našich důležitých, srdečních záležitostí!

Tou první je Fotograf roku, jehož nová témata jste si mohli prohlédnout v zářijovém vydání. Tato soutěž se už vyšplhala na dvacátou příčku a bude celý příští rok oslavovat. To už je nějaká tradice a my ji musíme s vámi zapít a naplnit dokonalými fotografiemi. Tak se snažte a foťte a vkládejte a soutěžte, určitě se můžete těšit na nějaké slušné výhry. 

FotoVideo 10/2019

Druhou naší srdeční záležitostí je tištěné slovo a fotografie. Posledně náš šéfredaktor ve svém úvodníku svou podporou tisku a „upozaděním“ důležitosti digitálního obrazu vyvolal nevoli některých tím, že napsal, že snímek se stává fotografií teprve tehdy, až je vytištěn. Není to tak? Tak mu to prosím nějak logicky vyvraťte. Nevole tu byla, ale nikdo nepřinesl pádnější argument. Chápeme, že Instagram a další sítě a virtuální prostředí nabízejí nekonečný prostor a počty snímků na nich rostou, ale pořád to jsou jen shluky digitálních dat, a když jednou třeba někde nastane zkrat, tak z těch chumlů nezbude nic. Samozřejmě i papír a plátno lze spálit či roztrhat, ale to je trochu něco jiného, že? Opravdu nemáme nic proti sdílení. Jsme rádi, že sítě a digitál podporují focení a nárůsty kvantity a zčásti dokonce kvality snímků, ale zkusme si občas něco vytisknout na větší formát, na chvíli se zastavit a vnímat krásu hmatatelného příběhu, který je neopakovatelný, a tedy jedinečný. I proto je tu náš kvalitně vytištěný časopis!
Věříme, že vás alespoň podstatná část tohoto desátého vydání roku 2019 zaujme! 

FotoVideo 10/2019

Vyberte si z říjnového vydání časopisu FotoVideo:
Rozhovor: Co má na srdci Kateřina Janišová?

„Moje kniha se bude jmenovat Women…“

Rozhovor: Julo Kotus – Píšící fotograf

Milujem čiernobielu, ale rovnako aj farebnú fotografiu.

Fotoudálost: Focused on X-Photographers

… a padesát skvělých akcí k tomu v Mánesu a okolí. Pořádá FujiFilm. 

FotoVideo 10/2019

Rozhovor: Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek

Vydali se po stopách H + Z a natočili film a nafotili spoustu krásných dokumentů…

Praxe: Fotoporadna Petra Březiny

Mám si vážně koupit bezzrcadlovku? Tahle úvaha se v dnešní době opravdu hodí!

Technika: Příjemný monitor pro vaše fotografie

EIZO ColorEdge CS2410 v redakčním testu. Chcete perfektní monitor pro každého?

Fotograf roku: Nejlepší fotografie desátého tématu

Bude se vám líbit to nejlepší z tématu „Mojí krajinou“ tak, jak vybírala naše odborná porota? 

FotoVideo 10/2019

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky zde na webu.
Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! 

FotoVideo 10/2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.