Nikon Z 9. Na cestě

Když se má narodit nové dítě, většina rodičů už ví, jak se bude jmenovat. Ale to je, snad ještě kromě pohlaví, všechno, co o něm vědí. Když se má zrodit nový fotoaparát, minimálně pár zasvěcených ví nejspíš docela přesně, jak bude vypadat, co bude umět, jaké bude mít parametry. A my nyní víme, že se má zrodit nový ryze profesionální fullframe mirrorless se jménem Nikon Z 9. Což je kromě dalších náznaků asi tak všechno, co o něm lze zatím uvést.

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 10. března 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje vývoj první vlajkové lodi mezi fotoaparáty s bajonetem Nikon Z: přístroje Nikon Z 9. Uvedení nového fotoaparátu mirrorless formátu Nikon FX je plánováno na rok 2021 a představuje významný technologický a výkonnostní skok.

Vzhled fotoaparátu se může lišit od výše uvedeného obrázku
Vzhled fotoaparátu se může lišit od výše uvedeného obrázku

Přístroj Z 9 kombinuje převratné technologie Nikon pro získání nejlepší výkonnosti v oblasti statických snímků a videa v historii společnosti Nikon. Využívá nově vyvinutý obrazový snímač CMOS formátu FX s technologií „stacked“ a nový systém zpracování obrazu. V reakci na rostoucí požadavky profesionálů, pokročilých amatérů a kameramanů podporuje fotoaparát Z 9 záznam videa ve formátu 8K, stejně jako různé další specifikace videa pro splnění nejrůznějších potřeb a pracovních postupů.

Přístroj Z 9 nabízí uživatelům bezprecedentní zkušenost s ohledem na výjimečnou výkonnost a operativnost a překonává schopnosti předchozích digitálních jednookých zrcadlovek a fotoaparátů mirrorless.

Informace o datu uvedení tohoto výrobku na trh bude poskytnuta později.

Sdílej

2 komentáře

  1. Ještě kdyby se inženýři inspirovali v minulosti a stejně jako k D5(?) udělali D500, tak k devítce přidali mladšího brášku v DXku. :-(

  2. Pro Z DX nyní zoufale chybí zasklení , takže Z500 by měla význam jenom v případě rozšíření nabídky skel na nějaká lepší , než universální setové (byť dobré), ale málo světelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *