Nikon uvádí grip pro dálkové ovládání MC-N10 pro videografy

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 2. listopadu 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením oznámila uvedení gripu pro dálkové ovládání MC-N10 – nového příslušenství pro videografy a filmaře. Tento lehký a spolehlivý grip je perfektní v každém nasazení a umožňuje uživatelům bezproblémově ovládat fotoaparát Nikon mirrorless uprostřed kamerového držáku.¹

Nikon Remote Grip MC-N10
Nikon Remote Grip MC-N10

Bez ohledu na to, jestli pracujete samostatně nebo v rámci malého týmu, můžete ovládat všechna hlavní nastavení videa prostřednictvím známé sady tlačítek na gripu MC-N10. Mezi dostupné funkce patří ty, které jsou normálně ovládány pomocí tlačítek na zadní straně fotoaparátu, stejně jako nastavení přiřazená voličům nebo tlačítkům Fn na fotoaparátu. Rozeta standardu ARRI umožňuje rychlé změny pozice gripu, zatímco voliče bez záskoků na gripu udržují ticho na scéně.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje:
„Tento nový grip pro dálkové ovládání otevírá možnosti pro videografy pracující s minimální sadou vybavení a malým týmem. Jeho lehká konstrukce a komfortní držení poskytují optimální ovladatelnost pro sledování objektu a panorámování bez starostí.“

Nikon Remote Grip MC-N10
Nikon Remote Grip MC-N10

Souhrn klíčových funkcí – grip pro dálkové ovládání MC-N10

Grip pro dálkové ovládání určený pro video: umožňuje ovládat klíčové funkce pro video přímo na gripu.

Lehké provedení: hmotnost cca 310 g s dvěma vloženými bateriemi AA.

Vysoká všestrannost: standardní rozeta ARRI usnadňuje rychlou změnu pozice. Voliče bez záskoků nabízejí tiché ovládání.

12 hodin provozu: dlouhé doby snímání s dvěma vloženými bateriemi AA. 

Stabilní připojení: grip se připojuje k fotoaparátu Nikon prostřednictvím rozhraní USB-C, které zajišťuje spolehlivé ovládání v libovolném snímacím prostředí. 

Vysvětlivky:
 ¹ Grip pro dálkové ovládání MC-N10 je době uvedení na trh kompatibilní s fotoaparáty Nikon Z 9, Z 7II a Z 6II. Pro ovládání fotoaparátu Z 9 pomocí toho gripu je nutná aktualizace firmwaru.

Cena a dostupnost

Doporučená prodejní cena: 12 990 Kč
Předpokládaný termín uvedení na trh: 1. 12. 2022

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *