Nikon škola právě otevírá brány fotografické vzdělanosti

Jsou fotografové, nebo spíše „fotografové“, kteří si nakoupí drahou techniku a pak ji používají v plně automatickém režimu, bez jakýchkoliv tvůrčích ambicí prostě jen tak cvakají. Jsem ale přesvědčen, že drtivá většina čtenářů Nikonblogu patří do druhé skupiny – mezi autory, jímž je fotografie nikoliv jen koníčkem, ale rovnou pořádným koněm, nebo dokonce „řemeslem“, jímž se živí, či uměleckým médiem, jehož prostřednictvím sdělují světu své myšlenky.

Protože ale žádný učený z nebe nespadl a fotografem se člověk nerodí, je třeba „někde“ nasbírat znalosti a zkušenosti, abyste mohli využívat všech možností své fototechniky, poznali zákonitosti kompozice, ovládli práci se světlem a další základy fotografického umu. Je sice spousta samouků, kteří se vlastní pílí nebo třeba metodou pokus-omyl dopracovali až k profesionálním výsledkům, nicméně mnohem snazší a rychlejší cestou je nechat se poučit od těch zkušenějších, kteří vám svoje know-how rádi předají. V tomto kontextu pro vás mám dobrou zprávu: Právě byl spuštěn edukativní projekt společnosti Nikon spol. s r.o. s názvem Nikon škola.

Nikon škola

Co je Nikon škola?

Návrat do školních škamen se v Nikon škole nekoná doslova – ve skutečnosti jde o nabídku fotografických kurzů rozličného tematického zaměření a různých stupňů odbornosti. Kurzy jsou většinou jednodenní, chystají se však také vícedenní zážitkové workshopy v zajímavých lokalitách.

Jak sám název napovídá, Nikon škola je určena především uživatelům fototechniky značky Nikon. Těm jsou kurzy doslova šity na míru. Kromě lektora bude na téměř každém workshopu přítomen také produktový specialista Nikonu, jehož úkolem bude představit fototechniku vybranou speciálně podle zaměření kurzu. Účastníci si samozřejmě budou moci v průběhu kurzu techniku zapůjčit a také s ní pracovat , což je velká příležitost pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet například svůj vysněný objektiv, blesk či jiné příslušenství.

Nikon škola
Foto Petr Jan Juračka, lektor kurzů Makro- a mikrofotografie či fotografování noční oblohy

Značka Nikon je pochopitelně zohledněna také v nabídce kurzů – již nyní jsou vyhlášeny termíny workshopů zaměřených na ovládání DSLR, Nikonu 1 či systémových blesků Nikonu. Tyto kurzy jsou určeny převážně začátečníkům, středně pokročilí fotografové mohou aktuálně vybírat z nabídky kurzů Portrét v přirozeném světle nebo Makro- a mikrofotografie 2.

Většina workshopů se prozatím bude konat v Praze, většinou v příjemném a inspirativním prostředí Nikon Photo Gallery, brzy ale budou oznámeny termíny kurzů také pro Brno a další lokality. Mezi nejvíce atraktivní akce bude zajisté patřit třídenní zážitkový workshop Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš na Luční boudě, který povede zkušený lektor Petr Jan Juračka. Organizační tým Nikon školy ovšem chystá další „pecky“, například kurzy svatební fotografie lektora Jiřího Tvaroha nebo workshopy glamour fotografie, vedené Kamilem Rodingerem.

Nikon škola
Foto Jakub Sodomka, lektor kurzu Portrét v přirozeném světle
Kurzy jako dárek

I kdybyste nabídky Nikon školy z jakéhokoliv důvodu sami nevyužili, můžete zakoupit poukaz na některý z kurzů a darovat jej některému ze svých fotografií postižených bližních. A protože budou postupně přibývat nové workshopy a termíny kurzů, doporučujeme vám, abyste se na webu Nikonskola.cz přihlásili k odběru e-mailového newsletteru a zároveň sledovali aktivity Nikon školy na Facebooku.

Nyní je už jen na vás, abyste prozkoumali nabídku Nikon školy a v ideálním případě se ihned na některý z vyhlášených kurzů přihlásili.


Sdílej

2 komentáře

  1. Bylo by to úžasné ale všichni nejsou z Prahy. Budou kurzy i v ostatních destinacích, které máte v nabídkách měst na kurzy? Děkuji

  2. Dobrý deň Pavle,
    pripravujeme spustenie lokality Brno. Ostatné mestá v ČR zapojíme s odstupom, ale určite nebudú termíny v týchto menších krajoch tak pravidelné ako v Prahe či Brne z dôvodu nižšej „poptávky“.

    S pozdravom,
    Drahomír Červenák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *