Nikon podporuje Wings for Life World Run 2015

Wings for Life je nezisková organizace zabývající se výzkumem poranění míchy v souvislosti s ochrnutím končetin, kterým trpí více než tři miliony lidí na světě. Jednou z forem propagace činnosti této nadace a také další metodou financování je mezinárodní běžecká akce Wings for Life World Run.

Wings for Life World Run

Wings for Life World Run není jen jednou z mnoha běžeckých akcí pořádaných po celém světě, jeho koncept je v mnoha ohledech výjimečný. Závod se běží 3. května 2015 v 33 zemích světa, nám nejblíže v Bratislavě. V každém ze zúčastněných států se startuje ve stejnou hodinu, a to přesně v 11:00 AM UTC, což v časovém pásmu slovenského hlavního města vychází na 13 hodin. Videozáznam z Wings for Life World Run bude celosvětově přenášen online.

Spolu s běžci se akce zúčastní také vozíčkáři, zajímavým prvkem závodu bude Catcher car – stíhací auto. Colin Jackson, britský překážkář, několikanásobný Mistr světa a Evropy a olympijský medailista, nyní v roli celosvětového ředitele běhu Wings for Life World Run k tomu říká:

„Běžci všech výkonnostních tříd, od začátečníků až po profesionální atlety vyrazí na určených tratích, nikoliv však na stanovenou vzdálenost. Na rozdíl od normálních závodů nepoběží k cílové čáře, ale cílová čára bude dohánět je. Ve zkratce – víte, kde jste začali, ale nevíte, kde skončíte. Funguje to takto: Půl hodiny po startu vyrazí na tratě stíhací vozidla, která budou pronásledovat běžce. Jejich rychlost se bude v určitých intervalech zvyšovat podle pevného harmonogramu. Ve chvíli, kdy záchytné vozidlo běžce předjede, jeho závod skončil a je čas se vrátit na začátek do areálu startu a oslavovat.“

Wings for Life World Run
Zdroj foto: Wings for Life

Společnost Nikon spol. s r.o. s pokorou podporuje podobné obecně prospěšné aktivity a je také partnerem akce Wings for Life World Run 2015. Kromě jiného budete moci 3. května 2015 – ať se akce zúčastníte aktivně nebo jako skandující diváci – v Bratislavě navštívit stan Nikonu. Vedle obvyklé prezentace produktů s nezbytnou možností „osahání“ a vyzkoušení zde bude probíhat fotografování účastníků i návštěvníků, jejichž snímky se samozřejmě budou ihned na místě tisknout.

Přijeďte i vy v neděli 3. května 2015 do Bratislavy podpořit akci Wings for Life World Run. Podrobné informace najdete na webu.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *