Nikon Photo Gallery představuje ambasadora Nikonu Tomáše Hulíka

Od tohoto čtvrtka 24. 11. 2016 můžete až do konce letošního roku navštívit v pražské Nikon Photo Gallery výstavu slovenského ambasadora Nikonu Tomáše Hulíka, nazvanou Inspirováno přírodou.

Tomáš Hulík v Nikon Photo Gallery

Těžko říci, zdali je Tomáš Hulík více fotografem nebo kameramanem či režisérem. K tomu vystudovaným biologem a environmentalistou… Nicméně ať tento slovenský ambasador Nikonu kouká do hledáčku fotoaparátu, nebo sedí v pomyslné režisérské skládací židli či stojí za kamerou, téměř vždy je jeho doménou příroda. Fotografie Tomáše Hulíka najdete v časopisech, jako je National Geographic, Geographic Traveller, GEO, Universum, Wildlife či v The Times, případně Daily Mirror. A přírodopisné filmy? Koukněte se na televizní kanály ARTE, NDR, WDR, ORF, Discovery Channel nebo třeba Al Jazeera…

Tomáš Hulík v Nikon Photo Gallery
Foto Tomáš Hulík

„Keď už dlho točím, potom sa veľmi teším na fotenie ,a keď už dlho v jednom kole fotografujem, teším sa na filmovanie“, vysvětluje Tomáš Hulík své mediální dilema. I když se zpočátku bránil pod doměnkou zprofanovanosti fotit v Africe, dnes už ví, že zde je člověk součástí přírody. Ovšem stejně jako v Mongolsku nebo třeba při natáčení bobrů na Slovensku. Tomáš ke své tvorbě přistupuje s obrovským respektem k přírodě, což je ostatně velmi zřetelně vidět na jeho víceplánových kompozicích, kdy se nesoustředí jen na prosté „portréty zvířat“, ale snaží se ve svých záběrech zachytit okolní kontext. Nejspíše díky tomu působí jeho snímky – ať už statické, nebo pohyblivé obrázky – tak velmi přirozeně.

Tomáš Hulík v Nikon Photo Gallery
Foto Tomáš Hulík

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 24. 11. do 31. 12. 2016


Fotografie Tomáše Hulíka

Související články

Rozhovor s Tomášem Hulíkem na slovenském Nikonblogu


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *