Nikon na Photokině. A film natočený Nikonem D600

Zatímco včera byl na výstavišti v Kolíně nad Rýnem ještě novinářský den, dnes se největší evropská výstava fototechniky a všeho kolem fotografie otevírá pro každého účastníka. My jsme se byli včera podívat na vrcholící přípravy a nejednu tiskovou konferenci, nemohli jsme pochopitelně vynechat ani stánek Nikonu. Ten najdete poblíž jižního vchodu v hale 2.2.

Rozlehlé ploše, na které Nikon vystavuje, dominuje středový ostrůvek s rozměrným otáčejícím se stylizovaným srdcem, pokrytým mnoha obrazovkami. Zde probíhá „nekonečná“ projekce fotografií a informací při probíhajících přednáškách a prezentacích, přední části stánku pak vévodí obrovské projekční plátno.

Photokina je ale pro Nikon především možností ukázat svoji fotografickou techniku. Návštěvníci stánku zde najdou všechny novinky, které společnost oznámila v poslední době, budou si je samozřejmě moci osahat a u pultů s fotoaparáty krátce vyzkoušet. K vidění bude jak Nikon D800, tak i D600, Nikon D4, ale též kompaktní fotoaparáty nebo třeba dalekohledy.

V prostorách stánku Nikon jsou přichystané také nejrůznější „testovací pracoviště“, kde si můžete například ověřit chování zrcadlovek při natáčení videa a podobně.

Nedílnou součástí prezentace na Photokině jsou také přednášky fotografů a kameramanů pracujících s Nikonem. Výborná byla například včera přednáška fotografa a cestovatele Floriana Schulze, který zde prezentoval krátký film Chasing the Light, jenž natočil se svým bratrem Salomonem zrcadlovkou D600 v divočině severní Ameriky. Přednáška se bude opakovat i další dny – neměli byste o ni přijít. A pro vás, kteří se na Photokinu nechystáte, máme „přepis“ filmu Chasing the Light na Youtube.

Stánek Nikonu na Photokině 2012

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *