Nikon kalendář vyšel v 6. vydání a přispěl částkou 336 500 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje

TISKOVÁ ZPRÁVA

11. 11. 2014 proběhlo v hotelu Holiday Inn v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku fotografické soutěže Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma Zázraky všedního dne probíhala od začátku července 2014 do 16. října 2014 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem, vybrala z celkového počtu 1 268 přihlášených fotografií od 472 soutěžících padesát semifinálových snímků. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního Nikon kalendáře pro rok 2015, a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajeny. Kalendář pokřtila paní Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Nikon kalendář 2015
Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, křtí Nikon kalendář 2015

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2015. Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v hotelu Holiday Inn také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií pro Nadační fond Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole se vyšplhal až do výše 326 500 Kč. Společnost Nikon navíc přispěla této nadaci částkou 10 000 Kč.

Autory dvanácti vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2015 jsou: Petr Šimon (Tančící světla severu), Petr Láznický (Na svačině), Zuzana Vitvarová (Po sezóně…), Irma Kaňová (Krotitelka koní), Mgr. Emil Malárik (Neskorý návrat), Lucie Drliková (Last Breath), Jan Knot (Hry stínu), Jozef Jurga (Voda, vietor, človek a radosť), Petr Palouš (Přelet nad řekou), Jiří Souček (Před úsvitem), Jitka Unverdorbenová (U jezera) a Zdeněk Vošický (Čarování přírody).

Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Knot s fotografií „Hry stínu“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

Nikon kalendář 2015
Absolutní vítěz: Snímek Jana Knota s názvem Hry stínu

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře Nikon kalendář 2015. Výhercem této soutěže se stala paní Barbora Sýkorová. Od společnosti Nikon získala šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2015 v Nikon Photo Gallery na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12 až 19 hodinou.

Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz

Nikon kalendář 2015 ve fotografiích

Sdílej

2 komentáře

  1. Jelikož jsem se na nikonblogu nedávno podílel na velice upřímné kritice výsledků soutěže Czech Press Photo, připadal bych si jako pokrytec, kdybych nyní nenapsal toto:

    Soutěž Nikon Kalendář vyhrávají stále stejné fotografie. Stále stejná „kalendářová klišé“. Možná by stálo za to obměnit porotu.

    Vítězná fotografie Hry stínu se mi ale líbí hodně. Mým favoritem byl snímek Atletika od autora MilanK, mrzí mne, že ho v první dvanáctce předběhly i takové banality jako třeba hejno ptáků či romantický odraz ve vodní hladině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *