NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Ročník 2017 právě začal!

Ani se mi nechce věřit, že je to už sedm let, co jsem měl poprvé tu čest být členem odborné poroty fotosoutěže s názvem NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Ano, Nikon kalendář nyní vstupuje do svého osmého ročníku, kdy fotografie dvanácti nejlepších účastníků bude zdobit tradiční velkoformátový nástěnný kalendář, vytištěný na luxusním papíře v limitované edici 111 kusů.

Ocenění se však nevyhne ani padesát semifinálových fotografů, a co víc, také účastníci tipovací soutěže – podrobnosti dále v textu. Nikon kalendář je navíc od svého počátku charitativní akcí. Letos bude výtěžek z dražby kalendáře, která proběhne na slavnostním večeru 10. listopadu, věnován Nadaci Archa Chantal, jejíž filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení.

Od teď do konce prázdnin (31. 8. 2016, 23.59 h) máte výjimečnou šanci poslat svoje fotografie na téma Skryté krásy všedního dne přes webové rozhraní na adrese www.nikon-kalendar.cz, chcete-li si jen tipnout vítěze, můžete tak na stejném webu činit od 1. září. Těšíme se na vaše fotografie i tipy!

Absolutní vítěz: Milan Fiala | fakt je kulatá
Absolutní vítěz Nikon kalendáře 2016: Milan Fiala | fakt je kulatá
Tisková zpráva

NIKON spol. s r.o., Praha, dne 1. července 2016
Společnost NIKON spol. s r.o. pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 8. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Nikon kalendář se nechal letos inspirovat projektem #ElevateTheEveryDay (Povzneste každodennost), v jehož rámci Nikon Europe oslovil čtyři zkušené fotografy, a požádal je, aby proměnili nevzhledná všední parkoviště v úžasnou scenérii a pomohli přesvědčit ostatní fotografy o tom, že i ve všedních a zdánlivě nudných objektech je skrytá krása a je jen na každém z nás, jak popustí uzdu své fantazii a tvořivosti. Proto se letošní soutěž NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost ponese v duchu motta Skryté krásy všedního dne. Těšíme se na soutěžní fotografie, které vyvrátí tvrzení, že všechno už jednou bylo vyfotografováno. Najděte i vy potenciál v těch nejobyčejnějších objektech a prostředích, která nás obklopují, a povzneste všednost na uměleckou úroveň.

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 8. 2016 do 23.59 h. Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2016 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem v tipovací soutěži bude pokusit se označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON pro rok 2017. Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery začátkem roku 2017. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky osmého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2017, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Osmé vydání kalendáře pokřtí na slavnostním večeru v Praze dne 10. listopadu 2016 paní Chantal Poullain, herečka, zpěvačka a zakladatelka Nadace Archa Chantal. Společnost Nikon věnuje výtěžek z dražby kalendáře právě této nadaci, jejíž filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení. Více o tomto projektu na www.archa-chantal.cz.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon přinesl finanční dar ve výši 319 000 Kč Domovu pro zrakově postižené Palata na realizaci projektu „Obnova orientačního systému pro slabozraké a nevidomé“ v prostorách zařízení.


Více o projektu NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost naleznete
na www.nikon-kalendar.cz

Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2016

Partneři:
Fast Forward | Young & Rubicam
FFD, s.r.o.

Mediální partneři:
DIGIarena.cz
Digitální Foto magazín
FOTO
FotoAparat.cz
Foto Video
ePhoto.sk
Digineff.cz
Nikonblog.cz
Nikonblog.sk
PALADIX foto-on-line


Vítězná dvanáctka fotografií Nikon kalendáře 2016

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *