Nikon kalendář 2019 v semifinále! Najdete v první padesátce svoji fotografii?

Poroty fotografických soutěží nemají snadnou práci. Fotografie není exaktní věda, ale obor s často velmi subjektivním vnímáním. Zatímco vy můžete být z nějakého snímku nadšení, jiný divák jej přehlédne bez zájmu. Dobrou fotografii nelze přesně spočítat, ani změřit či jinak definovat. Vybrat padesát nejlepších snímků soutěže Nikon kalendář 2019, které budou viset v Nikon Photo Gallery, tak nebylo jednoduché. Vím to, protože jsem byl už poněkolikáté jedním z členů poroty (takže vaše výhrady klidně směrujte na moji hlavu :-) ).

Na vybranou padesátku se můžete podívat již nyní na konci tohoto článku. Ještě těžší bylo samozřejmě z padesáti fotografií vybrat dvanáct snímků, které budou součástí exkluzivního tištěného kalendáře pro příští rok. Ty však zveřejníme až 12. prosince 2018, do té doby vás – a zejména pak autory oné padesátky – budeme držet v lehkém napětí. No, a že nejtěžší bylo zvolit absolutního výherce, to nemusím zdůrazňovat. Nechte se tedy překvapit…

Tisková zpráva

Společnost NIKON CEE GmbH pořádala letos jubilejní 10. ročník oblíbené fotografické soutěže s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Projekt je určen všem milovníkům fotografování s technikou NIKON, kteří rádi soutěží a touží po představení svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Do soutěže se letos zapojilo celkem 588 příznivců fotoaparátů značky NIKON. V galerii na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz soutěžilo celkem 1 406 fotografií, které podle názorů samotných autorů nejlépe vyjadřovaly motto letošní soutěže vypůjčené od Karla Čapka: „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“. Nejmladším účastníkům bylo 14 let a nejstarším 88 let. Nejčastěji využívaným modelem fotoaparátu, kterým vznikaly soutěžní fotografie je vynikající FX zrcadlovka NIKON D750.

Své fotografie mohli zájemci z řad profesionálů i amatérů posílat do soutěže od 1. srpna do 15. října 2018 do 23:59 h. Po ukončení soutěže na webových stránkách se ve čtvrtek 18. října v NIKON PHOTO GALLERY pod pražským Petřínem setkala odborná porota v čele s panem Stanislavem Pokorným, kurátorem NIKON PHOTO GALLERY, aby společně vybrali 50 semifinalistů, 12 fotografií pro Nikon kalendář 2019 a absolutního vítěze soutěže. Padesátka semifinálových fotografií bude zpřístupněna veřejnosti na výstavě v prostorách NIKON PHOTO GALLERY po dobu jednoho měsíce. Výstava bude zahájena vernisáží dne 12. prosince 2018. Semifinálové fotografie jsou již nyní vystaveny v online galerii na webu www.nikon-kalendar.cz.

Během vernisáže výstavy bude představeno desáté vydání exkluzivního NIKON KALENDÁŘE 2019 a proběhne jeho křest za přítomnosti Prof. MuDr. Jana Starého, DrSc. a Prof. MuDr. Josefa Kouteckého, Dr.Sc. Bude oznámen také absolutní vítěz soutěže, který obdrží od společnosti NIKON CEE GmbH poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.
NIKON KALENDÁŘ 2019 se vydává v limitované sérii 111 ks a je neprodejný.
NIKON CEE GmbH v letošním roce podpoří nadaci Národ dětem. Dar společnosti NIKON CEE GmbH ve výši 100 000 Kč a výtěžek z prodeje fotografií bude věnován na projekt této nadace, který nese název 1000 statečných.

Touto finanční částkou společnost přispěje na financování optimalizujících studií v oboru dětské onkologie a hematologie. Nadace Národ dětem se po celou dobu své existence, tedy od roku 1990, kdy vznikla jako jedna z prvních nadací na území tehdejšího Československa, snaží svými nadačními příspěvky zkvalitnit péči o dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. Lékařské fakulty UK a FN Motol. Jedná se především o nákup zdravotnické techniky, léků, ale i financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.

V minulém ročníku společnost Nikon věnovala při příležitosti 100. výročí od svého založení 100 000 Kč Centru Arpida. Této organizaci připadl rovněž výtěžek z prodeje soutěžních fotografií ve výši 80 000. Získané prostředky byly použity na ozdravné pobyty u moře pro dětské klienty Centra Arpida.

50 semifinálových fotografií Nikon kalendáře 2019
Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2019

Partneři:
ARS General, a.s.
Fast Forward | Young & Rubicam, FFD, s.r.o.


Mediální partneři:
Digineff.cz
Digitální Foto
E-photo.sk
F22.cz
Fotoaparat.cz
Foto Video
Nikonblog.cz
Nikonblog.sk
Webcestovatelu.cz


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *