Nikon kalendář 2016 „naživo“ v Nikon Photo Gallery

Pražská galerie Nikonu od zítřka, 14. 1. 2016 hostí výstavu padesáti semifinálových fotografií 7. ročníku soutěže Nikon kalendář 2016. Soutěž na téma Představivost vládne světu probíhala loni od července do října na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Z celkového počtu 1 153 přihlášených fotografií od 407 soutěžících vybrala odborná porota, v čele s fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky Stanislavem Pokorným, právě těch padesát snímků, na které se až do 21. února 2016 můžete podívat „naživo“ v Nikon Photo Gallery.

Nikon kalendář 2016 „naživo“ v Nikon Photo Gallery

Součástí portfolia padesáti fotografií, které se dostaly do nejužšího výběru soutěže, je samozřejmě také 12 finálových snímků, jež zdobí stránky samotného kalendáře, vytištěného v limitovaném nákladu. Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Fiala s fotografií „fakt je kulatá“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Stanislav Pokorný, předseda poroty, zdůvodňuje výběr vítězné fotografie slovy:

„Fotografie ‚fakt je kulatá‘ oslovila porotu netradičností pojetí a ztvárněním motivu při využití mimořádné výrazovosti ultra širokého ohniska objektivu. Navíc pak autor v obtížných podmínkách snímání skvěle zvládl kompozici snímku a celou stavbu obrazu tak, že diváka následně učinil účastníkem příběhu“.

Absolutní vítěz: Milan Fiala | fakt je kulatá
Absolutní vítěz: Milan Fiala | fakt je kulatá
Nikon kalendář pomáhá

Společnost NIKON spol. s r.o. vydala v rámci pořádání fotografické soutěže s charitativním posláním již sedm úspěšných kalendářů. V předchozích šesti ročnících bylo dražbou, dobrovolnými sbírkami a příspěvky organizátora shromážděno více než 1 509 000 Kč. Vytěžené prostředky byly věnovány Klinice dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN v Motole, Nadačnímu fondu onkologie pro 21. století onkologického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze, Klinice ušní, nosní a krční UK 2. LF a FN Motol na podporu kochleárních implantací u dětských pacientů, Nadačnímu fondu Veselý senior na podporu projektu Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů, Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM a Nadačnímu fondu Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole.

Patronem letošního ročníku a kmotrem kalendáře byl Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata. Výtěžek z dražby fotografií ve výši 309 000 Kč a dar společnosti Nikon ve výši 10 000 Kč putovaly Domovu Palata a budou využity na obnovu orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Nikon kalendář 2016

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 14. 1. do 21. 2. 2016


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *