Nikon kalendář 2015 naživo v Nikon Photo Gallery

Jak naši pravidelní čtenáři vědí, Nikon kalendář 2015 je – coby finální produkt fotosoutěže uživatelů techniky značky Nikon s podtitulem Moje srdeční záležitost – již šestým počinem tohoto typu. A že nejde o prázdnou marketingovou akci bez hlubšího smyslu, dokládá téměř 1 200 000 korun, které se v rámci slavnostního vyhlášení prvních pěti ročníků vybraly v dražbách, pomocí příspěvků organizátora a díky dobrovolným sbírkám, aby posléze putovaly na charitativní účely.

Součástí projektu Nikon kalendář je také každoroční výstava padesáti nejlepších fotografií ročníku 2015, mezi nimiž je samozřejmě i dvanáct finálových snímků, které jsou vytištěny v samotném kalendáři. Od čtvrtka 15. ledna 2014 vás proto zveme do Nikon Photo Gallery na pražském Újezdu, kde si můžete snímky v příjemném prostředí galerie Nikonu prohlédnout.

Nikon kalendář 2015

Autory dvanácti vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2015 jsou: Petr Šimon (Tančící světla severu), Petr Láznický (Na svačině), Zuzana Vitvarová (Po sezóně…), Irma Kaňová (Krotitelka koní), Mgr. Emil Malárik (Neskorý návrat), Lucie Drliková (Last Breath), Jan Knot (Hry stínu), Jozef Jurga (Voda, vietor, človek a radosť), Petr Palouš (Přelet nad řekou), Jiří Souček (Před úsvitem), Jitka Unverdorbenová (U jezera) a Zdeněk Vošický (Čarování přírody).

Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Knot s fotografií „Hry stínu“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

Nikon kalendář 2015
Absolutní vítěz: Snímek Jana Knota s názvem Hry stínu

Předseda odborné poroty, prof. Mgr. Miroslav Vojtěchovský, se vyjádřil k vítězné fotografii následujícím způsobem:

„Pojem ‚rozhodujícího okamžiku‘, který do světa fotografie přinesl Henri Cartier-Bresson, je právě díky tomuto francouzskému protagonistovi humanisticky orientovaného dokumentu většinou spojován se sociálně výraznou angažovanou fotografií. Jan Knot, autor fotografie ‚Hry stínu‘, nás však přesvědčuje, že schopnost zachytit zdánlivě bezvýznamnou situaci na veřejném prostranství v kratičkém okamžiku, kdy se všechno v hledáčku fotoaparátu dostane do konfigurace vystihující atmosféru a estetické kouzlo situace, nemající možná na první pohled nějaký sociální apel, je přesto nejlepším zachycením onoho ‚Zázraku všedního dne‘, tedy tématu, které si společnost Nikon zvolila pro svůj kalendář na rok 2015.“


Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 15. 1. 2015 do 22. 2. 2015


Více o projektu Nikon kalendář naleznete na www.nikon-kalendar.cz

Nikon kalendář 2015 ve fotografiích

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *