Nikon kalendář 2013 – seznamte se!

V pořadí čtvrtý velkoformátový „Nikon kalendář – moje srdeční záležitost“, jenž tentokrát nese podtitul „Nestárnoucí okamžiky“, je na světě. Jeho křest se slavnostním vyhlášením výsledků proběhl 1. listopadu v prostorách Autoklubu ČR. Připomeňme, že čtvrtý ročník žil svým životem na internetové stránce www.nikon-kalendar.cz od 15. června do 3. října 2012. Letos se jej zúčastnilo 530 autorů, kteří do soutěže přihlásili 1 423 snímků.

Na stránkách kalendáře pro rok 2013 najdete tradičně dvanáct fotografií, které vybrala odborná porota v čele s předsedou prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským. Absolutním vítězem byl pro tento rok korunován Jan Třeštík s fotografií „Soumrak“. Za toto dílko obdržel od společnosti Nikon šek v hodnotě 50 000 Kč na nákup firemního zboží.

Nikon kalendář 2013 – absolutní vítěz (září) | Foto Jan Třeštík – soumrak
Nikon kalendář 2013 – absolutní vítěz (září) | Foto Jan Třeštík – soumrak

Další 10tisícový šek na produkty Nikonu získal Radek Hlubuček, jenž vyhrál internetovou tipovací soutěž. V ní mohl kdokoli označit snímky, o kterých se domnívá, že je do finále vybere také porota.

Porota však nevolila pouze 12 finálových, a tedy vítězných snímků. Do semifinálového kola jich přistála rovná padesátka, kterou budete moci v lednu a únoru 2013 zhlédnout v Czech Photo Gallery na Malé straně v Praze.

Nikon kalendář 2013

Dražba pro veselé seniory

Se křtem kalendáře samozřejmě souvisela také dražba elitní dvanáctky fotografií, zájem pozvaných hostů byl však také o některé semifinálové snímky. Výtěžek z dražby se vyšplhal na částku 267 766 Kč, dále přispěla moderátorka večera, herečka Tereza Kostková obnosem 60 000 Kč a společnost Nikon sumou 10 000 Kč – celková částka 337 766 Kč letos putovala nadačnímu fondu Veselý senior na podporu projektu Burza vzájemné pomoci a na volnočasové aktivity seniorů.

Nikon kalendář 2013

Nikon kalendář 2013

Sdílej

4 komentáře

  1. Myslím, že tam byly podstatně lepší fotky… ale to je holt úděl všech soutěží, nikdy se výsledky nezavděčí všem :)

  2. mk: taky si myslim ze tam byly lepsi napr me oslovily fotky s nazvem pratelstvi a nebo jedna ktera zobrazovala rozjasanej dav foceno z poza davu

  3. Já myslel že to od pana Třeštíka byl jenom žert, už proto že ho fotografie živí. Ne, nejsem ten kdo dal do soutěže fotografie a lomcuje s ním závist, že nemá těch 50k za první místo. Ale třeba si pan Třeštík pořídí za výhru tu dlouho očekávanou (vzhledem k původní ohlášené ceně), úžasnou levnou amatérskou FX zrcadlovku, nebo skvělou novinku na kterou opravdu nikdo nečekal a stojí téměř dvojnásobek co její předchůdce (ale dvakrát víc toho vážně nenabízí).
    No, jsem zvědav, jak se soutěžící poučí do příštího ročníku Nikon kalendáře a jak se zvedne úroveň vkládaných fotografií. Uvidíme, jakým tématem tahle „srdeční záležitost“ překvapí pro kalendář 2014….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *