Nikon C1 – vy ho ještě neznáte?

Jako fanoušci fototechniky ale jistě znáte anglický web Dpreview.com, že ano? Ten minulý týden představil vizi jednoho ze svých čtenářů – ideální kompaktní fotoaparát, jenž čtenář nazval Nikon C1. Čtěte zde.

Aparát konstrukčně trochu připomíná Coolpix P7000/7100, má ale jít o dálkoměrný přístroj s nespecifikovaným snímačem (spíše ale „kompaktovým“) a objektivem 24–105 mm se světelností menší než F2.

Vizionář tělo imaginárního Nikonu C1 vybavil tolika ovládacími prvky přímého přístupu, že by se i leckterá zrcadlovka zastyděla. Byť jde o kompaktní aparát, je zoomování zajištěno klasickým prstencem na objektivu a pozor – ten nízký tubus optiky má i clonový kroužek! Vývojář šel i do takových detailů, kdy u volicího kolečka expozičních časů přidal páčku k nastavování třetinových kroků (já vím, že podobně to má Fujifilm) a ke každému ovladači přidal maličké čtvercové tlačítko, které dočasně aktivuje standardní nastavení té které funkce. To mají zase podobně udělané Nikony Coolpix řady P7xxx, byť jen u jednoho „čudlíku“.

Nikon C1
Zdroj: Dpreview.com

Nutno přiznat, že si čtenář vyhrál dosyta. Trochu se mi sice nezdá tvrzení, že si foťák nakreslil ve Wordu, ale zároveň nelze neocenit jistou snahu po zachování ergonomie. A na závěr – nemusíte mít obavy z čínské produkce – už prvotní studie disponuje nápisem Made in Japan.

A co vy? Určitě máte také svou představu o ideálním fotoaparátu. Nemusíte jej vizualizovat, stačí, když se ostatním svěříte v komentářích pod článkem.


Sdílej

Jeden komentář

 1. No když se budu držet při zemi:
  1) FF snímač 10Mpx
  2) nízký šum do ISO6400
  3) objektiv 20-200mm f2
  To je asi to závažné, u zbytku už by šly dělat kompromisy :-).

  Dobré světlo, Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *