Nikdy není pozdě – květnové kurzy Nikon školy, které by vám neměly ujít

Dnešní doba plná fotografujících krabiček vyvolává v mnoha lidech falešnou představu, že fotografem může být každý. Tedy ono to vlastně není úplně zcestná myšlenka. Fotografem, přesněji dobrým fotografem, dost možná každý být může. Ale nedosáhne toho bohapustým cvakáním kolem sebe bez rozmyslu, bez byť jen elementárních znalostí, vnímání kompozice, světla, a také ovládání fototechniky.

Ano, i mobilem se dá pořídit dobrá fotka. Ale zvláště digitální zrcadlovky a bezzrcadlovky poskytují tvůrčímu fotografovi nesrovnatelně větší možnosti a obrazovou kvalitu. Jenže to už jsou pro mnohé lidi příliš složité přístroje. Je to však pravda? Pokud víte, jak na ně, najednou zjišťujete, že to žádná věda není. A pokud nevíte, jak ovládnout moderní fototechniku, naučte se to. Společnost Nikon není jen výrobcem špičkového fotografického vybavení, ale poskytuje svým zákazníkům také možnost vzdělávání. Nikon škola – to je cesta, jak úspěšně zvládnout techniku, aby se brány vaší kreativity otevřely naplno.

Podívejte se tedy, jaké kurzy Nikon školy můžete absolvovat ještě do konce května.

Nikon škola

Začínáme se zrcadlovkou Nikon

Digitální zrcadlovka není kompaktní foťáček a už vůbec ne smartphone – má spoustu ovládacích prvků a mnoho možností nastavení. To vše je zde proto, abyste mohli pořídit ty nejlepší fotografie v běžných i ve složitých světelných situacích. Jak ale tento zdánlivě složitý přístroj ovládnout? Na to vám odpoví a potřebné dovednosti také naučí kurz Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Navíc se dozvíte k čemu slouží čas, clona, ISO a další snímací parametry – abyste je mohli využít pro pořízení skvělých fotografií. V kurzu se seznámíte se základními fotografickými pojmy a naučíte se, jak nastavit fotoaparát v běžných i méně obvyklých situacích. Kurzem vás provede zkušený lektor Nikonu Michael Jurák.

Kde a kdy
Ostrava | 17. 5. 2019 | podrobnosti zde
Banská Bystrica | 31. 5. 2019 | podrobnosti zde

Nikon škola

Základy produktové a makro fotografie

Makrofotografie i fotografování produktů mají k sobě poměrně blízko. U obou žánrů jde o technickou dokonalost fotografie. Makro je svět plný nádherných detailů a struktur s nevyčerpatelným obsahem. Produktová fotografie nabízí perfektní způsob, jak dokonale procvičit práci s technikou a vypilovat ji do dokonalosti. Kurz Základy produktové a makro fotografie vám ukáže spoustu tipů a triků, jak tyto žánry ovládnout.

Naučené znalosti a dovednosti fotografování produktů využijete například při vytváření obsahu vašeho e-shopu, nebo při prodeji vašich výrobků. Nebo při pořizování působivých makrofotografií jen tak pro potěšení z fotografie… To vše pod vedením lektora Nikonu Filipa Bartáka.

Kde a kdy
Praha | 17. 5. 2019 | podrobnosti zde

Nikon škola

Ovládání externích blesků Nikon

Externí blesk poskytuje nesrovnatelně větší možnosti práce s umělým světlem nežli vestavěné „blikátko“ vaší digitální zrcadlovky. Umíte ale všechny jeho pokročilé funkce a vlastnosti využít? Kurz Ovládání externích blesků Nikon vás připraví na mnohé fotografické situace, ať už při nedostatku světla, nebo naopak při odstraňování nepříjemných stínů. Naučíte se pracovat se všemi režimy externího blesku, osvojíte si různé techniky použití tohoto umělého světla, a v neposlední řadě se také seznámíte s užitečným příslušenstvím k bleskům, které pomáhá k ještě dokonalejším výsledkům.

Kurzem vás provede zkušený lektor Nikonu Filip Barták.

Kde a kdy
Trenčín | 27. 5. 2019 | podrobnosti zde

Nikon škola

Fotografování jídla a foodstyling

Máte vlastní food blog? Fotografujete rádi jídlo? Nebo jste ještě ani nezačali a chtěli byste svoje příspěvky a články obohatit o fotografie kulinářských děl? Fotografování jídla ale není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. My však víme, jak na to. Na workshopu Fotografování jídla a foodstyling se naučíte plánovat a vybrat správné suroviny i vybavení, nahlížet na jídlo z jiné perspektivy, procvičíte si originální postupy stylingu a samotného focení. Po jeho absolvování budete umět využívat přirozené i umělé světlo.

Těšte se na exkluzivní a chutné jídlo prostřené na krásné japonské keramice pod střechou skvěle vybavené školy vaření Chefparade. Nechte si polechtat chuťové buňky i zrak mistrovskými instalacemi jídel z nejlepších surovin, které pro vás navrhují profesionální fotograf František Ortmann a kuchař Miloš Novák.

Kde a kdy
Praha | 26. 5. 2019 | podrobnosti zde


Další fotografické kurzy najdete na webu Nikonskola.cz

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *