Necenzurované březnové Foto Video

Počínaje tímto článkem, budeme na Nikonblogu pravidelně zveřejňovat upoutávky na fotografický časopis Foto Video. Začínáme březnovým číslem. Co v něm najdete, to se dozvíte z anonce samotné redakce časopisu o něco níže. Já na úvod jen doplním pár řádek svých postřehů.

V editorialu se šéfredaktor Foto Videa Rudolf Stáhlich – proč to nenapsat rovnou – prostě rozčiluje nad stále více se rozmáhající cenzurou aktů či glamour fotografií na sociálních sítích. Já se nechci pouštět do debaty o tom, že jejich provozovatelé jsou soukromé společnosti, které nám svoje služby – čili účty na sociálních sítích a možnost je používat – poskytují zdarma, a je jen a pouze jejich právem obsah cenzurovat. Oni tvoří pravidla, se kterými musí každý uživatel, chce-li tyto „socnety“ používat souhlasit. To je ovšem jedna, takříkajíc pragmatická stránka mince.

Z druhé strany ani já nemůžu popřít svoje rozhořčení – možná nikoliv nad cenzurou, ale nad jakousi hyperkorektností, která nejen na sociálních sítích, ale se obecně v naší společnosti čím dál víc rozmáhá. Ona hyperkorektnost by se dala nazvat i lépe, hezky česky. Nyní nechám pracovat autocenzuru a použiji jemnější slovo než to, které mě napadá – „zaprděnost“. Navíc kombinovanou s alibismem. Než abychom si dělali případné problémy, jakoukoliv nahotu automaticky škrtneme z obsahu, a jsme… hezky česky z obliga… Přitom zrovna akty jsou jedním z nejstarších a také nejtěžších fotografických žánrů. Vyfotit krásný akt je umění. Akt není pornografie ani nic, co by mělo slušně vychovaného člověka pobuřovat. Je to oslava krásy lidského těla, ať už ženského nebo mužského. Ať to tedy zkrátím: Nebuďte, prosím, hyperkorektní. Je to trapné. Pojďme raději zpátky k březnovému Foto Videu :-)

Časopis Foto Video 03/2019

Anonce – Březnové FotoVideo bez cenzury!

zdroj Foto Video
Jaro se neodvratně blíží, a přestože toto vydání bylo připravováno ještě v hodně zimních podmínkách, je z něj ta jarní nálada už hodně cítit. Zdají se vám některé fotografie nepublikovatelné? Jsme čím dál tím více ovlivňováni cenzurou sociálních médií? Píšete nám a ptáte se.

Odpovídáme na vaše otázky z mnohých diskuzí a protestujeme proti postupně pronikající cenzuře i do fotografického umění. Bojíte se fotit příběhy lidského těla či glamour? Nebojte se a buďte s námi i proti všeobecné snaze neprovokovat a žít v šedi! Fotografie musí přinášet nové a nové příběhy a nesmí být omezována.

Časopis Foto Video 03/2019

Toto vydání jako vždy otevírá řadu témat a přináší velké množství fotografické inspirace, praxe i techniky. Na celých sto stranách je výběr pro každého, kdo má rád fotografii a video. Najdete svá oblíbená jména a jejich práce, nabídneme vám rady v oblastech, o které se třeba i vy zajímáte. Projděte si březnové video od začátku do konce a zase zpět a udělejte si na něj čas. Časopis FotoVideo totiž nejsou noviny ani digitální médium, u kterého čtete třeba jen titulky.

19. ročník soutěže fotograf roku
Po rychlém a pro mnohé z nás jistě náročném, soutěžním tématu „Okamžik zlomu“, které má či vlastně již mělo uzávěrku 3. března, následuje téma pro změnu mnohými milované až zamilované „Němý pohled“. Co Vám to říká? Je to vidět na počtech vkládaných fotografií i na velkém množství účastnících se fotografek… Připomínáme tedy uzávěrku, která je už 31. března 2019. Vše podstatné najdete na https://fotografroku.ifotovideo.cz.

Časopis Foto Video 03/2019

Vybíráme z březnového vydání časopisu FotoVideo:

Inspirace: nové projekty Jiřího Královce

„S Hasselblady fotím už řadu let a mám je rád.“

Rozhovor: Zeptali jsme se Ivana Mladenova

Je fakt obtížné fotit akt a glamour? Pro ty, co váhají jak tyto žánry fotit.

Minifolia: Katarina Grajcariková a Jan Zemánek

Co mají společného specialisté tématu měsíce? Samozřejmě úžasné fotografické nápady!

Časopis Foto Video 03/2019

Manfrotto představuje: Radek Kalhous

Jaké jsou vlastně tvary banalit? Překvapující příběhy běžných věcí.

Soutěž Fotograf roku: Tomáš Tisoň

Představujeme absolutního vítěze 18. Ročníku a jeho propracované, černobílé portréty krajin.

Praxe: Karel Pobříslo poradí

Jak se smartphonem na street foto? Navštívíme i místa nemalebná?

Časopis Foto Video 03/2019

A další, nový dárek k celoročnímu předplatnému FotoVideo!

Předplaťte si nás určitě! Je čas ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru (přidali jsme aktuálně jednu moc pěknou a velmi výhodnou brašnu, která je pro každého a tedy nejen pro fotografy a videomakery). Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a zde na webu.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

Časopis Foto Video 03/2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *