Na street foto se světelnou pětatřicítkou. NIKKOR Z 35 mm f/1,4 se představuje

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 26. června 2024: Společnost Nikon dnes představuje NIKKOR Z 35 mm f/1,4 – kompaktní, světelný a rychlý 35mm objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností, který je vždy připraven reagovat na situaci. Objektiv je ideální pro street fotografii, reportáže a je skvělý rovněž pro snímání videa. Fotografové i videografové získají všestranného pomocníka pro tvůrčí práci s přirozeným světlem a ocení také jeho lehkou konstrukci.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4 na Nikonu Z 6III
NIKKOR Z 35 mm f/1,4 na Nikonu Z 6III

Jen málokterý objektiv je tak všestranný jako rychlý 35mm základní objektiv a NIKKOR Z 35 mm f/1,4 je prvním objektivem Nikon Z, který se může pochlubit světelností f/1,4, umožňující skutečnou flexibilitu při fotografování za dostupného světla. Fotografové a videografové mohou pracovat při plně otevřené cloně f/1,4 a odměnou jim bude krásný měkký bokeh, který je ideální pro momentky a portréty zvýrazňující objekt na pozadí – stejně jako pro tvůrčí snímky v protisvětle. Scény za horšího osvětlení lze zachytit s působivou ostrostí, a lze rovněž použít kratší časy závěrky pro zmrazení akce bez ovlivnění jasu.

Street fotografie staví na neočekávaném, bez ohledu na to, jestli je založena na vizuální kompozici nebo hloubce příběhu – a objektiv NIKKOR Z 35 mm f/1,4 je připraven takový okamžik zachytit. Automatické zaostřování objektivu vždy rychle reaguje a je plynulé a stabilní. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,27 m poskytuje uživatelům množství prostoru pro krok vpřed a zaplnění celého obrazového pole ostrým obrazem s působivými detaily nebo pro záznam videa ve stísněných prostorech. Tento 35mm objektiv formátu FX se navíc vyznačuje lehkou konstrukcí a pečlivým utěsněním, což je výhodou pro každého, kdo chce mít svobodu jít blíž bez ohledu na počasí.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4
NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká:

„Jsme nadšeni, že můžeme představit nový objektiv 35 mm f/1,4 s nadčasovou ohniskovou vzdáleností oblíbenou fotografy pro její všestrannost a přirozenou perspektivu. Rozšířili jsme naši řadu objektivů Nikon Z formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností o tento objektiv právě proto, aby rozvíjel jejich kreativitu a pomohl fotografům vyprávět příběhy prostřednictvím krásných výrazných snímků. Je to více než jen objektiv – jde o bránu k uměleckému objevování.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 35 mm f/1,4 

Rychlý 35mm objektiv formátu FX: ohnisková vzdálenost 35 mm, která je velmi oblíbená pro svou perspektivu lidského oka, je perfektní pro objevování nových zážitků. Ideální pro street fotografii, reportáže a video.

Světelnost f/1,4 pro všestranné využití: vysoká světelnost nabízí více svobody při fotografování za přirozeného světla. Snadno zachytíte měkký bokeh, získáte ostré snímky scén i při slabším osvětlení a zmrazíte akce bez ovlivnění jasu.

Rychlé a spolehlivé automatické zaostřování: díky pohonu rychlým a přesným kombinovaným zaostřovacím systémem Nikon je automatické zaostřování plynulé a stabilní.

Klasická perspektiva 35mm objektivu pro video: světelnost f/1,4 umožňuje přesnou kontrolu nad hloubkou ostrosti a reprodukcí neostrých míst. Jsou potlačeny změny ohniskové vzdálenosti při přeostřování a lze aktivovat lineární odezvu zaostřovacího kroužku pro kontrolované přesné manuální zaostřování.

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,27 m: výrazy ve tvářích, detaily, gesta – fotografové a videografové získají množství prostoru, aby se mohli přemístit blíže k objektu a zaplnit celé obrazové pole.

Vždy flexibilní: sledujete, jak se mění světlo? Využijte kontrolní kroužek pro plynulou regulaci clony, ISO, korekci expozice či dalších parametrů.

Lehce přenosný: objektiv váží pouze cca 415 g a všechny pohyblivé součásti jeho těla jsou pečlivě utěsněny pro bezproblémové používání.1

Utěsnění objektivu NIKKOR Z 35 mm f/1,4
Utěsnění objektivu NIKKOR Z 35 mm f/1,4

POZNÁMKY:
1 Odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě nelze zaručit ve všech situacích a za všech podmínek.

Doporučená prodejní cena

18 990 Kč (06/2024)

Podrobné informace zde

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *