Na Photokině kromě techniky také do galerie

Photokina není jen přehlídkou fotografické a video techniky, jakou si jen dovedete představit, ale také velkou výstavní síní. Až si tedy prohlédnete stánek Nikonu, zkuste zamířit hned vedle, do pavilonu 1. Zde je „stánek“ další legendy, domácí firmy Leica. Proč píšeme slovo stánek v uvozovkách? Onen „stánek“ je totiž vlastně celý pavilon. Nicméně Leica nemá ani zdaleka tolik produktů, aby zaplnila celou halu – větší část zaujímá galerie. Zatímco menších fotografických výstavních expozic je na kolínském výstavišti několik, tohle je doslova hvězdná galerie…

Říkají vám něco jména Elliott Erwitt, Nick Ut, Steve McCurry nebo třeba Nobuioshi Araki? Ano, jsou to přesně ti slavní autoři, jejichž fotografie – a snímky dalších známých tvůrců – najdete v Galerii Leica.

K vidění jsou zde i takové „špeky“, jako je například originál jedné z nejznámějších fotografií světa – „Napalmové dívky“ od Nicka Uta. Ona vietnamská dívka, dnes již dospělá žena Kim Phuc, údajně v pondělí byla také na Photokině osobně přítomna.

Galerie Leica
Originál „Napalmové dívky“ Nicka Uta

Návštěvu Galerie Leica nelze nedoporučit. Byť vás může mírně odradit začátek, tak trochu překypující současnou reportážní fotografií z neklidných oblastí světa, postupně budete čím dál víc nadšení například skvělými černobílými zvětšeninami Jacoba Aue Sobola, zajímavými kolážemi Hubertuse Van Hohenlohe nebo brilantními tisky Franka Hallam Day, které zobrazují jeho známou kolekci karavanů v divoké přírodě.
Galerii Leica určitě navštivte, díla takto významných autorů hned tak „naživo“ neuvidíte.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *