Na krajinu a do cizích koupelen s Digitálním fotem č. 157

Krajina, to je vděčný evergreen všech fotografických časopisů a nejinak je tomu v novém vydání Digitálního fota s číslem 157, které právě teď najdete u vašich prodejců. Redakce tohoto fotografického magazínu věnovala hlavnímu tématu klasických dvanáct stran rozdělených do 21 bodů. Začínáme přípravou na cestu, pokračujeme na výběr nejvhodnější výbavy, a pak už to jde ráz naráz: nastavení fotoaparátu, filtry, světlo, kompozice, porušování pravidel…

Digitální foto č. 157

Já bych ale čtenáře Nikonblogu rád upozornil na další dva zajímavé články. Hned za krajinářským tématem najdete tradiční rubriku Foto slovníček, která se v čísle 157 věnuje vadám objektivů. Dozvíte se zde vše o chromatické vadě, vinětaci či přezáření, ale také to, jak těmto optickým aberacím předcházet a opravovat je ať už ve fotoaparátu nebo při postprodukci v počítači.

A ještě jeden, tentokrát tak trochu bizarní článek. V rubrice Profi zóna si můžete přečíst rozhovor s třicetiletým belgickým fotografem Maartenem Mellemansem. Rozhovor je sám o sobě v pořádku, bizarní je způsob fotografování, respektive rovnou způsob života Mellemanse. Tento autor je totiž permanentně na cestách, na kterých poskytuje svoje fotografické služby za byt a stravu. Potřebujete nafotit svatbu? Ozvěte se Maartenovi, zaplaťte mu cestu, půjčte mu na pár dní svoji postel a koupelnu, dejte mu najíst a to je vše. Mimochodem, jsme-li u koupelen, pak na otázku „Jakých největších překvapení jste se při této práci dočkal“ tento belgický fotograf říká: „Každý má v koupelně tu samou podložku IKEA!“

Digitální foto č. 157

Tisková zpráva

Digitální foto č. 157 – prosinec 2016
Ve velkém rozhovoru Digitálního fota představíme Rostislava Stacha, známého českého fotografa divoké zvěře. Mimo jiné nám prozradil, že na velikosti fotovýbavy nikterak nezáleží (jak si někteří fotografové myslí). Nedávno z Canonu přezbrojil na subtilnější Olympus a je nadmíru spokojen – nejen z toho důvodu, že si polehčil o 11 kg.

Zajímavé jsou i zkušenosti mladého belgického fotografa Maartena Mellemanse, který se zbavil většiny majetku, žije na cestách a na nejnutnější potřeby si vydělává fotografováním. Své služby nabízí za byt a stravu.

V rubrice Fotovýbava pak najdete souboj plnoformátových zrcadlovek, podrobný test vlajkové lodi Fujifilmu, digitální dálkoměr bez displeje, velké srovnání amatérských zrcadlovek a bezzrcadlovek či test jednoho z nejkrásnějších fotobatohů na současném trhu.

Rady profesionálů

Petr Hricko
Pomáhat druhým se dá všelijak, dokonce i pomocí fotografií

Royal Photographic Society

Výběr nejlepších fotografií z mezinárodní soutěže

Digitální foto č. 157

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

Foto projekty

Několik kreativních a originálních fotografických nápadů

Tajemství velkolepých krajin

Velký průvodce krajinářskou fotografií

Digitální foto č. 157

Vady objektivů

Jak čelit optickým vadám objektivů

Snímky pod lupou

Podrobná analýza inspirujících fotografií

Portfolio

Nevšední fotografické příběhy Diny Belenkové

Digitální foto č. 157

Zkušenosti z praxe

Maarten Mellemans je fotografem za byt a stravu

Rostislav Stach

Představujeme jednoho z nejznámějších českých wildlife fotografů

Testy nejžádanější fotovýbavy

Olympus OM-D E-M1 Mark II
Naše první dojmy z nové vlajkové lodě od Olympusu

Fujifilm X-T2
Jaký je fotoaparát pro akční scény z dílny Fujifilmu?

Nikon D810 versus Pentax K-1
Souboj špičkových zrcadlovek s plnoformátovými snímači

Digitální foto č. 157

Leica M-D (typ 262)
Digitální dálkoměrný fotoaparát bez displeje

Fotoaparáty pro začátečníky
Přímé srovnání sedmi oblíbených modelů pro amatéry

Peak Design Everyday Backpack
Nejkrásnější a nejpropracovanější fotobatoh na trhu?

Digitální foto č. 157


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 komentáře

  1. Chybička se vloudila – na ukázkových stránkách porovnání D 810 a K 1 – je u snímače Nikonu uvedena velikost 26 MB a u K 1 36. Samozřejmě patří k D 810 také těch 36 MB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *